Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Večná Eva

Krátky opis
Monodráma "Večná Eva" popisuje priebeh života historicky významnej osobnosti Hontu - Erzsébet Fráterovej, manželky Imre Madácha.
Fotogaléria
Názov podujatia
Večná Eva

Miesto konania / kraj
Dolné Plachtince / Veľký Krtíš

Termín konania
28.10.2018

Popis projektu

„Večná Eva“ je životopisnou monodrámou o Erzsébet Fráterovej, ktorá bola manželkou Imre Madácha, autora svetoznámeho diela Tragédia človeka, ktorý žil a tvoril v kaštieli Dolná Strehová (dnes Kaštieľ Imre Madácha). Životný príbeh Erzsébet Fráterovej nebol doteraz, na Slovensku, publikovaný ani prezentovaný v žiadnej podobnej forme. Ústrednou témou monodrámy je postavenie žien v spoločnosti v 19. storočí. Obsah monodrámy sa zaoberá otázkami nižšieho spoločenského pôvodu, spoločenským neuznaním a ich vplyvu na ľudskú psychiku.

Názov prímateľa
Odtiaľ - Potiaľ

Celkový rozpočet:
2 225,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €