Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Saxofón - nástroj vážnej hudby

Krátky opis
Koncert je venovaný saxofónu, nástroju mnohých farieb, zvukov a žánrov. V prvej časti koncertu odznejú diela vážnej hudby obdobia klasicizmu, romantizmu až po 20-te storočie. V druhej časti koncertu odohrá kvarteto naživo sprievod k nemej groteske Charlieho Chaplina z roku 1916.
Fotogaléria
Názov podujatia
Koncert Saxophone Syncopators v Kútoch

Miesto konania / kraj
Kúty / Senica

Termín konania
02.12.2018

Popis projektu
Koncert je venovaný saxofónu, nástroju mnohých farieb, zvukov a žánrov.

Koncert sa uskutoční v Kinosále Kúty o 17:00 hod. Vstup voľný.

V prvej časti koncertu odznie Serenáda, op5 od E. Suchoňa, ktorý v tomto roku oslavuje 110. výročie od narodenia. Ďalej Rumunské vianočné piesne od B. Bartóka a známe vianočné skladby Panis Angelicus či Adeste Fideles.
V druhej časti koncertu odohrá kvarteto naživo sprievod k nemej groteske Charlieho Chaplina z roku 1916.

Saxofónové kvarteto Saxophone Syncopators sa zameriava jednak na interpretáciu vážnej hudby, ktorá bola buď priamo skomponovaná pre saxofónové kvarteto v origináli, alebo si známe skladby pre svoje kvarteto upravujú. Okrem vážnej hudby sa kvarteto špecializuje na hudobný žáner ragtime, ktorý interpretujú na raritných originálnych historických saxofónoch zo začiatku minulého storočia.

Obsadenie:
Pavol Hoďa - soprán / alt saxofón
Frederika Babuliakova - alt saxofón
Ján Gašpárek - tenor saxofón
Ladislav Fančovič - barytón saxofón, umelecký vedúci

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac informácií na: www.kuty.sk
Názov prímateľa
Občianske združenie Spoločnosť priateľov dobrej hudby

Celkový rozpočet:
16 991,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €