Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Saxofón - nástroj vážnej hudby

Krátky opis
Saxofónové kvarteto Saxophone Syncopators sa zameriava jednak na interpretáciu vážnej hudby, ktorá bola buď priamo skomponovaná pre saxofónové kvarteto v origináli, alebo si známe skladby pre svoje kvarteto upravujú. Koncert je venovaný 100. výročiu vzniku prvej Československej republiky.
Fotogaléria
Názov podujatia
Koncert Saxophone Syncopators v Leviciach

Miesto konania / kraj
Levice / Levice

Termín konania
23.11.2018

Popis projektu

Koncert je venovaný 100. výročiu vzniku prvej Československej republiky.
Koncert sa uskutoční o 18:00 v Synagóge v Leviciach.

Program koncertu:
Iľja Zeljenka - Musica Slovaca
Antonín Dvořák - Sláčikové kvarteto F-dur, op.96
Eugen Suchoň – Serenáda, op.5
Jevgenij Iršai - Saxocracy (venované Saxophone Syncopators)
Deep River (spiritual)
Bud Green / Sam H. Step - So Something (ragtime)

Saxofónové kvarteto Saxophone Syncopators sa zameriava jednak na interpretáciu vážnej hudby, ktorá bola buď priamo skomponovaná pre saxofónové kvarteto v origináli, alebo si známe skladby pre svoje kvarteto upravujú. Okrem vážnej hudby sa kvarteto špecializuje na hudobný žáner ragtime, ktorý interpretujú na raritných originálnych historických saxofónoch zo začiatku minulého storočia.

Obsadenie:
Pavol Hoďa - soprán / alt saxofón
Frederika Babuliakova - alt saxofón
Ján Gašpárek - tenor saxofón
Ladislav Fančovič - barytón saxofón, umelecký vedúci

Vstupné 5,- Eur
Viac informácií na: https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.mskslevice.sk%2F%3Ffbclid%3DIwAR0zR3T-5h56G0WdYNWD35y8u2z8PYaWppvlWt-s3BkihkBslCKv0R_x_yw&h=AT2qeaKanITXFHeDtOqBfdVD6KAcCLxgIc4Sel-2VE-8LYeZKpBZOHdJG2dIIcpGaB6Bo8znzO7VR9eesHycJujDAXY3m_7Y_9JF9fv2RuD7yimpL6KYKP2TNCFSDNVF" rel="nofollow noopener" data-lynx-mode="hover">www.mskslevice.sk
Podujatie z verejných zdrojov podporil https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.mskslevice.sk%2F%3Ffbclid%3DIwAR0zR3T-5h56G0WdYNWD35y8u2z8PYaWppvlWt-s3BkihkBslCKv0R_x_yw&h=AT2qeaKanITXFHeDtOqBfdVD6KAcCLxgIc4Sel-2VE-8LYeZKpBZOHdJG2dIIcpGaB6Bo8znzO7VR9eesHycJujDAXY3m_7Y_9JF9fv2RuD7yimpL6KYKP2TNCFSDNVF" na podporu umenia.

Názov prímateľa
Občianske združenie Spoločnosť priateľov dobrej hudby

Celkový rozpočet:
16 991,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €