Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Dobudovanie múzea dopravy v Rajeckých Tepliciach a zvýšenie ochrany zbierok

Krátky opis
Začiatkom októbra 2017 sa podarilo dobudovať múzeum dopravy po stavebnej stránke, pribudli nové bezpečnostné prvky a vybavenie na uloženie zbierok. Vďaka tomu sme v priestoroch múzea rozšírili jestvujúcu expozíciu - pribudla ukážka socialistickej dopravnej kancelárie s technikou a pomôckami, ktoré sa vtedy používali a v ďalšom priestore sme sprístupnili expozíciu historických motocyklov československej i zahraničnej výroby (dominuje značka Ariel).
Fotogaléria
Názov podujatia
Nové a väčšie múzeum dopravy v Rajeckých Tepliciach

Miesto konania / kraj
Rajecké Teplice / Žilina

Termín konania
01.06.2017 - 06.10.2017

Popis projektu

Múzeum dopravy vzniklo ako 6. expozícia Považského múzea v Žiline v roku 2014. Celoslovenskú špecializáciu na dokumentáciu dejín dopravy má Považské múzeum už od 60. rokov 20. storočia, avšak nikdy sa exponáty trvale nevystavovali. Pripravovali sa len krátkodobé a putovné výstavy, čím trpeli zbierkové predmety pri ich transporte. Dlhodobé hľadanie priestorov pre stálu expozíciu bolo zavŕšené spoluprácou so Železnicami Slovenskej republiky, kedy sa podarilo umiestniť ju do nevyužívaných priestorov železničnej zastávky v Rajeckých Tepliciach. Časť priestorov sa využila ako expozícia, zvyšná časť, ktorú sa v tom čase z finančných dôvodov nepodarilo zrekonštruovať, ako núdzový depozitár pre zbierky, ktoré nebolo kam uložiť (priestory v predcházajúcom depozitári v Budatínskom hrade boli rekonštruované na iný účel). V súčasnosti sú vďaka úspešnému projektu FPU obe časti prístupné verejnosti a je možnosť prehliadnuť si tu expozíciu pozostávajúcu z troch častí: staršie dejiny dopravy, železničná expozícia a expozícia cestnej dopravy so zameraním na historické motocykle. 

http://pmza.sk/muzeum-dopravy

http://pmza.sk/muzeum-dopravy">http://pmza.sk/muzeum-dopravy

href="http://pmza.sk/muzeum-dopravy

http://pmza.sk/muzeum-dopravy">http://pmza.sk/muzeum-dopravy

style="background-color: rgb(255, 255, 255);">http://pmza.sk/muzeum-dopravy

http://pmza.sk/muzeum-dopravy">http://pmza.sk/muzeum-dopravy

Názov prímateľa
Považské múzeum

Celkový rozpočet:
7 690,00 €

Výška podpory:
7 300,00 €