Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Eugen Suchoň a Ján Smrek: Slovenská pieseň v Prahe

Krátky opis
Koncert mužskej zborovej tvorby a umeleckého slova k 100. výročiu vzniku ČSR
Fotogaléria
Názov podujatia
Eugen Suchoň a Ján Smrek - Slovenská pieseň v Prahe

Miesto konania
Česká republika

Termín konania
10.11.2018

Popis projektu

Koncert k pripomienke 100. výročia vzniku Česko-Slovenskej republiky a pražského pôsobenia slovenských umelcov - majstrov Eugena Suchoňa a Jána Smreka, ako aj Suchoňovho pedagóga z pražských štúdií - Vítězslava Nováka v podaní mužského speváckeho okteta Danubius Octet Singers pod vedením dirigenta Daniela Simandla, so sólistom Jaroslavom Pehalom (bas) a v podaní vynikajúcej slovenskej herečky Božidary Turzonovovej sa uskutoční dňa 10.11.2018 o 19.00 hod. v kostole sv. Salvátora na Křižovnickej ul. v Prahe - Starom meste. 

Na koncerte zaznie poetická tvorba Jána Smreka a mužské zbory Eugena Suchoňa a jeho pedagóga Vítězslava Nováka v ojedinelej dramaturgickej konštelácii. Nad podujatím prevzal záštitu veľvyslanec SR v Českej republike PhDr. Peter Weiss. Vstupné na koncert je dobrovoľné. 

Názov prímateľa
Harmonia Seraphica

Celkový rozpočet:
1 053,00 €

Výška podpory:
1 000,00 €