Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Príbeh hudby - koncerty pre deti a mládež Bratislavského chlapčenského zboru so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu

Krátky opis
Bratislavský chlapčenský zbor v spolupráci s RTVS pre vás pripravili výnimočný vzdelávací koncert pre celú rodinu. Pozývame vás osobne, či prostredníctvom online vysielania spoznať vzrušujúci príbeh, ktorý píše ľudstvo celé tisícročia. Na koncerte Príbeh hudby vás prevedieme jeho veselými i vážnymi zákutiami. Dozviete sa, ako asi znela praveká hudba, aký je rozdiel medzi hudbou klasicizmu a romantizmu, ako znie 40-hlasný spev, ale aj ako vyznať prostredníctvom hudby lásku.
Fotogaléria
Názov podujatia
Príbeh hudby

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
26.10.2018 - 27.10.2018

Popis projektu

Bratislavský chlapčenský zbor v spolupráci s RTVS pripravil výnimočný vzdelávací projekt pre deti a mládež. Ide o koncert s názvom "Príbeh hudby", ktorý bude streamovaný do základných škôl. Na sledovanie koncertu sa doteraz prihlásilo už 300 škôl z celého Slovenska a každým dňom pribúdajú ďalšie.

V piatok 26. októbra 2018 o 10.30 hod. zaznie vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu koncert, ktorý budú môcť sledovať deti z celého Slovenska bez ohľadu na veľkosť mesta či školy. Je to prvý koncert toho druhu na Slovensku. Podujatie bude RTVS vysielať v priamom audiovizuálnom prenose prostredníctvom Internetu (streamovať).Bratislavský" target="_blank">http://bchz.sk/sk/home">Bratislavský chlapčenský zbor sa hlási ku filozofii spoločensky zodpovedných organizácií a chce sa spolupodieľať na zvyšovaní hudobného vzdelania mladých ľudí na Slovensku. Moderné technológie prinášajú úžasné možnosti, ktoré je potrebné zapájať do oblasti vzdelávania a kultúry“ uviedla zakladateľka a zbormajsterka telesa Magdaléna Rovňáková.

Koncert prevedie poslucháčov dejinami hudby od čias praveku až po súčasnosť. Návštevníci si tak vypočujú ukážky zo známych diel svetovej klasickej hudby. „Našou cieľovou skupinou sú mladí ľudia a rodiny s deťmi. Práve im je prispôsobená dramaturgia koncertu, ktorá popri hudobných číslach prináša aj veľké množstvo zaujímavých informácií.“ povedal Gabriel Rovňák ml., autor projektu.

Koncert zaznie spolu dvakrát. 26. októbra budú v  publiku žiaci bratislavských škôl, zároveň bude prebiehať online prenos. Druhý koncert je otvorený širokej verejnosti a odznie o deň neskôr, v sobotu 27.10. 2018 o 10.30 taktiež vo Veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu.

Na koncerte sa popri chlapčenskom zbore predstaví Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, sólisti Slávka Zámečníková (soprán), Jakub Gubka (barytón) a Marek Štrbák (organ).  Dirigentom, moderátorom a autorom celého podujatia je zbormajster Bratislavského chlapčenského zboru, Gabriel Rovňák ml. 

Lístky na podujatie si záujemci môžu zakúpiť už dnes v sieti Bratislavský" target="_blank">http://bchz.sk/sk/home">Bratislavský

Názov prímateľa
Občianske združenie BChZ

Celkový rozpočet:
4 200,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €