Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Gemerská podkovička 2018

Krátky opis
Festival detských folklórnych súborov Gemera-Malohontu
Fotogaléria
Názov podujatia
Gemerská podkovička 2018

Miesto konania / kraj
Revúca / Revúca

Termín konania
12.10.2018

Popis projektu

Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom v Revúcej zorganizovalo v poradí už deviaty ročník festivalu detských folklórnych súborov Gemera-Malohontu pod názvom Gemerská podkovička. Podujatie sa uskutočnilo 12. októbra 2018 a zúčastnilo sa na ňom viac ako 120 účinkujúcich z detských folklórnych súborov Lieskovček a Podkovička z Rimavskej Soboty, Zornička a Mladosť z Klenovca, Zrkadielko z Hnúšte, Čížiček z Tisovca a Lykovček z Revúcej.

            V dopoludňajších hodinách si účastníci festivalu uctili na miestnom cintoríne v Revúcej pamiatku Evky Skalskej, na ktorej počesť sa festival koná a ktorá bola zakladajúcou členkou a dlhoročnou vedúcou detského folklórneho súboru Lykovček v Revúcej. Popoludní boli pre deti z detských folklórnych súborov pripravené tvorivé dielne, v rámci ktorých si deti mohli vyskúšať pletenie bičov, oboznámili sa s ľudovými nástrojmi (píšťalkami, fujarou) a naučili sa spievať krásne gemerské piesne. Podvečer patril ich spoločnému programu, kde detské folklórne súbory mohli prezentovať piesne a tance regiónu Gemer-Malohont.

            Každoročným poslaním a cieľom detského festivalu je podporovať tradičnú ľudovú kultúru, jej zvyky, piesne, tance a remeslá v regióne Gemer-Malohont. Ďakujeme všetkým účinkujúcim a návštevníkom podujatia za podporu a tešíme sa na ďalšie stretnutie na jubilejnom desiatom ročníku Gemerskej podkovičky.

logo.png            Projekt finančne podporil Fond na podporu umenia. 

Názov prímateľa
Gemersko - malohontské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
2 050,00 €

Výška podpory:
1 930,00 €