Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Umenie na dosah

Krátky opis
Zámerom projektu je priblížiť hodnotné umenie bežným obyvateľom Piešťan. V atmosfére menšieho mesta sa často tvorí program kultúrnych podujatí podľa popularity účinkujúcich, nie podľa hodnoty ich tvorby. Organizačne sa budú na projekte spolupodieľať mladí miestni ľudia. Aktivity prebehnú v siedmich blokoch, každý bude obsahovať workshop a koncert.
Fotogaléria
Názov podujatia
S fotoaparátom po Piešťanoch

Miesto konania / kraj
Piešťany / Piešťany

Termín konania
28.10.2018

Popis projektu

Fotografovanie sa stalo našou každodennou činnosťou a neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Veľakrát si to už ani neuvedomujeme a automaticky iba zvečňujeme srdiečko na cappuccine, kučeravého psíka, západ slnka... A už nikdy viac sa k tým fotkám nevrátime.
Na tomto workshope sa naučíme robiť fotky, ku ktorým sa budeme hrdo a radi vracať a kvalita prevýši kvantitu.

Naučíme sa základy kompozície, expozície a úpravy fotografí. Inšpirujeme sa aj zaujímavou prednáškou približujúcou tvorbu svetových fotografov nielen z histórie, ale aj súčastnosti. Vyvrcholením nášho úsilia bude výstava nesúca názov Moje obľúbené miesto v Piešťanoch prezentovaná v klube Žiwell.

Workshopom budú sprevádzať lektori Ema Lančaričová a Matej Ondreička. Ema je momentálne študentkou 5.ročníka Mgr. štúdia na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, odbor Fotografia a nové médiá a Matej je výrazným členom Piešťanského Fotoklubu.
Názov prímateľa
Občianske združenie Kvas

Celkový rozpočet:
9 400,00 €

Výška podpory:
8 000,00 €