Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Odkaz A. I. Dobrianskeho pre súčasnosť

Krátky opis
A.I. Dobriansky /20.12.1817-6.3.1901/ bol poslanec Uhorského snemu, priateľ štúrovcov a intelektuálov českého, ruského, srbského národného hnutia, sa pričinil o založenie Matice slovenskej, rusínskych i slovenských spolkov a podieľal sa na riešení vzťahov slovanských národov v Rakúsko-Uhorskej monarchii. Tento projekt má za úlohu pripomenúť si jeho osobnosť a aktualizovať jeho odkaz ku súčasnej slovenskej, slovanskej i európskej realite.
Fotogaléria
Názov podujatia
Odkaz A. I. Dobrianskeho pre súčasnosť

Miesto konania / kraj
Humenné / Humenné

Termín konania
25.10.2018 - 28.10.2018

Popis projektu

A.I. Dobriansky /20.12.1817-6.3.1901/ bol jednou z najvýznamnejších osobností slovenského, rusínskeho a slovanského národného hnutia v 19. storočí. Ako poslanec Uhorského snemu, priateľ štúrovcov a intelektuálov českého, ruského, srbského národného hnutia, sa pričinil o založenie Matice slovenskej, rusínskych i slovenských spolkov a podieľal sa na riešení vzťahov slovanských národov v Rakúsko-Uhorskej monarchii. Tento projekt má za úlohu pripomenúť si jeho osobnosť a aktualizovať jeho odkaz ku súčasnej slovenskej, slovanskej i európskej realite. Projekt bude štvordňový. Začne sa vo štvrtok v Levoči prednáškou a besedou na Gymnáziu  Janka Francisciho - Rimavského o 8,30 hod, v piatok prednáškou a besedou o 9.30 hod na Gymnáziu arm. gen. Ludvíka Svobodu v Humennom, v sobotu spomienkovou slávnosťou v jeho rodisku v Rudlove a pri jeho hrobe v Čertižnom a v nedeľu slávnostnou omšou v Pravoslávnom katedrálnom chráme a spomienkovou slávnosťou pri jeho pamätníku v Michalovciach a konferenciou a slávnostnou akadémiou vo Vihorlatskom múzeu v Humennom. 

Názov prímateľa
Vihorlatské múzeum v Humennom

Celkový rozpočet:
1 150,00 €

Výška podpory:
1 000,00 €