Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

dedovizeň z TURCA

Krátky opis
V tieni komerčných podujatí a moderných žánrov kultúry sledujeme ústup prezentácie našich tradícií do úzadia kultúrneho diania na Slovensku. Deti nepoznajú zvyky vo svojej obci, vo svojom regióne. Ak sa tieto fenomény tradičnej ľudovej kultúry nepodchytia, môžu úplne zaniknúť. Táto situácia nás inšpirovala k príprave projektu, ktorého zámerom je zaujímavo a interaktívne pripomínať niektoré prejavy tradičnej ľudovej kultúry pomaly sa vytrácajúce z nášho života.
Fotogaléria
Názov podujatia
Turiec očami detí - Modrotlač

Miesto konania / kraj
Martin / Martin

Termín konania
16.10.2018 - 18.10.2018

Popis projektu

Cyklus „Modrotlač“ približuje tradíciu výroby modrotlače - indigom farbenej bavlnenej látky s tlačenými vzormi. Predškoláci sa dozvedia, čo je negatívne vzorovanie, rezerva, papp, kypa, či ako vyzerajú modrotlačiarske formy. Súčasťou stretnutia bude aj tvorivá dielňa, kde si deti budú môcť vyskúšať remeslo modrotlače.


Pri realizácii projektu počítame s aktívnym zapojením sa detí do všetkých jeho častí (výtvarné práce, príprava scény/výzdoby záverečného programu, príprava záverečného programu aj účinkovanie v ňom...), čím podporíme tvorivé a zmysluplné trávenie ich voľného času a primerane veku im priblížime zaujímavú časť regionálnej histórie. 

Miesto realizácie: MŠ Nálepkova Martin, MŠ Š. Furdeka Martin-Záturčie, ZŠ s MŠ Priehradná Martin

Názov prímateľa
Združenie turčianskych muzikantov

Celkový rozpočet:
5 595,00 €

Výška podpory:
5 000,00 €