Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Program EQO 2018

Krátky opis
Cieľom projektu je pravidelná prezentačná aktivita nezávislého umenia a kultúry participujúcich profesionálnych umelcov. Zámerom je poskytnutie platformy a priestoru pre živé umenie a súčasné prejavy vizuálnej a audiovizuálnej kultúry kvalitných lokálnych tvorcov, absolventov a študentov odborov so zameraním na voľné výtvarné umenie a zaujímavých nadregionálnych autorov. Poskytnutím možnosti na kreatívnu prezentáciu umenia v priestore EQO chceme prispieť k rastu a získavaniu skúseností umelcov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Peter Cábocky : MALÉ VECI

Miesto konania / kraj
Spišský Hrhov / Levoča

Termín konania
17.10.2018 - 20.11.2018

Popis projektu

Peter CÁBOCKY

MALÉ VECI

 

17/10 – 20/11/18

EQO (priestor interaktívnej kultúry), Spišský Hrhov

vernisáž: 17/10/18 (streda) o 18:00

kurátor: Adam Macko

 

Autorská výstava predstaví aktuálnu tvorbu vizuálneho umelca, ktorý je špecifickým reprezentantom euroatlantickej tradície abstraktnej maľby v slovenskom kontexte. Autor programovo rozvíja osobitú intímnu mytológiu abstrahovaných minimalistických foriem, kde skúma základnú maliarsku ikonografiu – plochu, líniu, gesto, ornament. Americké a britské stratégie abstraktného expresionizmu a color-field painting-u rekontextualizuje vyhraneným formátom (tvorí takmer výlučne maloformátové výstupy) a uvoľneným rukopisom v kontraste k prísnej geometrickej viazanosti minimalizmu. Autor je v kurátorskom komentári „off-shore“ -  vychádzajúci z ostrovnej školy maľby - zároveň pôsobiaci mimo jej kontextu - tematicky neašpirujúci na spoločenský alebo politický komentár, introspektívne sústredený. Meditatívny a v tvarosloví organický charakter autorových prác naväzuje na existenciálnu líniu teórie emocionálneho obratu v umení, ktorým altermoderná skutočnosť redefinuje postupy moderny a naratív tvorcu.

Byť súčasný a účastný v neurčitosti a nedokonalosti. Nietzscheho most naspäť k pútnikovi.

Výstava predstaví sériu malieb na plátne. Bude otvorená vernisážou v stredu 17. októbra 2018 o 18. hod v priestore EQO.

Výstavu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

Peter CÁBOCKY, MA (*Košice) je absolventom voľného výtvarného umenia na Dun Laoghaire Institute of Art, Design and Technology v Dubline (2008) a Chelsea College of Art and Design v Londýne (prof. Neal Tait & Dexter Dalwood, 2011). Absolvoval umelecké rezidencie v Tyrone Guthrie Center, Monaghan (IRL), Halle 14, Lipsko (NEM) a Igor Metropol, Budapešť (HU). Momentálne pedagogicky pôsobí na Škole úžitkového výtvarníctva (KE), žije a tvorí v Košiciach.

Názov prímateľa
SARAHS SK, N.O.

Celkový rozpočet:
12 650,00 €

Výška podpory:
12 000,00 €