Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Projekt Batyskaf 2018

Krátky opis
cyklus prednášok a diskusíi s mladými dokumentárnymi tvorcami
Fotogaléria
Názov podujatia
Dokument na kolesách: (Kauza filmu) ZUŠ Petra Breinera

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
25.10.2018

Popis projektu

"ZUŠ Petra Breinera" je kreatívne poňatý publicistický film, ktorý komplexne skúma spôsoby a dôsledky zneužívania štátnej moci na príklade prebiehajúceho konfliktu medzi jednou kultúrno-vzdelávacou inštitúciou a jej zriaďovateľom. Film vznikol aj za účelom dôkazového materiálu v asymetrickom spore humenskej Základnej umeleckej školy s vedením mesta. Absolventský film študenta ADT FTF VŠMU Eda Cichu je zároveň jeho celovečerným debutom, v ktorom na bizarnom prípade školy, ktorá mala byť pomenovaná po slávnom žijúcom skladateľov Petrovi Breinerovi, autor skúma ako fungujú chápadlá moci vládnucej strany Smer-SD v zatuchnutých štruktúrach regionálnej politiky. "ZUŠ Petra Breinera" pomocou podrobného a názorného opisu metód uplatňovaných vedením mesta Humenné s cieľom získať kontrolu nad tamojšou ZUŠkou umožňuje neodbornej verejnosti lepšie pochopiť, ako funguje zneužívanie štátnej moci a posilňuje tak schopnosť občianskej spoločnosti túto moc regulovať. V druhom pláne je to tiež obhajoba kultúrneho vzdelávania, a to najmä v odľahlých oblastiach ako Humenné. 


Diskusia s Edom Cichom o jeho filme. Moderuje: Matej Sotník

Súčastou Projektu Batyskaf 2018, ktorý podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia

Názov prímateľa
Gegangere

Celkový rozpočet:
26 940,00 €

Výška podpory:
25 000,00 €