Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Roald Dahl Čarodejnice

Krátky opis
21. októbra 2018 o 16.00 hod. sa v Novom divadle uskutoční 1.repríza divadelnej adaptácie svetoznámej knihy Čarodejnice od Roalda Dahla. Divadelného rozprávania o chlapcovi bez rodičov, ktorému zostala iba svojrázna láskavá stará mama z Nórska, bojujúca proti naozajstným čarodejniciam o život svojho vnuka i ostatných detí, sa ujal výnimočný režisér, držiteľ ceny Tatra banky, principál skvelého Teatra Tatra - Ondrej Spišák.
Fotogaléria
Názov podujatia
Roald Dahl - 1.repríza

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
21.10.2018

Popis projektu

21. októbra 2018 o 16.00 hod. sa v Novom divadle uskutoční 1.repríza  divadelnej adaptácie svetoznámej knihy Čarodejnice od Roalda Dahla. Za tento originálny príbeh, atraktívny pre deti i dospelých, Roald Dahl, najlepší svetový spisovateľ detskej literatúry minulého storočia, získal prestížnu literárnu cenu Whitbread Award. V roku 1990 sa príbeh dočkal aj úspešného filmového spracovania v réžii Nicolasa Roega. Divadelného rozprávania o chlapcovi bez rodičov, ktorému zostala iba svojrázna láskavá stará mama z Nórska, bojujúca proti naozajstným čarodejniciam o život svojho vnuka i ostatných detí, sa ujal výnimočný režisér, držiteľ ceny Tatra banky, principál skvelého Teatra Tatra - Ondrej Spišák. Tvorivosť tohto režiséra a autora mnohých pozoruhodných inscenácií pre deti i dospelých , je zárukou, že pred očami divákov sa budú odohrávať nielen dojímavé, strašidelné či vtipné situácie, ale aj naozajstné kúzla a mágia. Autorom scény a kostýmov inscenácie je Szilárd Borárosz, dramaturgom Veronika Gabčíková. V titulnej úlohe chlapca sa predstaví herec DAB Nitra – Peter Oszlík, postavu starej mamy stvárni Agáta Spišáková, sociálnu pracovníčku Ľuba Dušaničová a hlavnú čarodejnicu Lucia Korená. Inscenácia o hľadaní zmyslu života a boji dobra so zlom je určená pre deti od 5 rokov.

Názov prímateľa
Umenie a spoločnosť

Celkový rozpočet:
34 100,00 €

Výška podpory:
12 000,00 €