Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12

Krátky opis
Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12 podchod autobusovej stanice v Topoľčanoch pozýva na otvorenie výstavy BORN TO LEAVE site specific zvuková inštalácia autori : Umlecký kolektív SKUPINA otvorenie výstavy: 19.10.2018 o 18h výstava potrvá do 7.11.2018 výstava vznikla ako výstup z rezidencie na Nástupišti v Topoľčanoch
Fotogaléria
Názov podujatia
Výstva (výstup z rezidencie)

Miesto konania / kraj
Topoľčany / Topoľčany

Termín konania
19.10.2018 - 07.11.2018

Popis projektu

Umelecký kolektív Skupina sa zaujíma o javy v našej kultúre, ktoré sú vnímateľné a vyjadriteľné zvukom. K javom, ktoré sa vyskytujú vo zvukovej dimenzii, alebo sú do nej prevoditeľné, pristupuje Skupina ako k objektom, prostredníctvom načúvania, zvukovú tvorbu, sociologickú imagináciu, záznam, reinterpretáciu, intervenciu, oral a aural history a akustickú ekológiu. Procesom materializácie a dematerializácie pôvodných významov sa pokúša - v abstraktnej a hmatateľnej rovine - hľadat a dekonštrouvať hranice možných premien skúmaných javov v nami prežívanej realite. 

Kolektív Skupina bol na rezidencii v Topoľčanoch, kde zbierali zvuky a nahrávali mesto a život v ňom. Výsledok ich rezidenčného pobytu je výstava.

Názov prímateľa
Nástupište 1-12

Celkový rozpočet:
60 000,00 €

Výška podpory:
48 000,00 €