Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

DIERA DO SVETA 2018

Krátky opis
Beseda s ukrajinskou spisovateľkou Oksanou Zabužko a poľským reportérom Ziemowitom Szczerekom o farebnom dome a jeho rôznorodých obyvateľoch, ktorí sa striedavo milujú a nenávidia, objímajú či vraždia, bude zaujímavým príspevkom k téme „Kto vlastne sme?“. A kde je pri tejto téme Ukrajina? Nie je jej súčasný osud predznamenaním osudu zvyšku stredoeurópskych krajín?
Fotogaléria
Názov podujatia
Stredná Európa/beseda Festival MOBILIS 2018

Miesto konania / kraj
Liptovský Mikuláš / Liptovský Mikuláš

Termín konania
02.11.2018

Popis projektu

Priestor strednej Európy, to sú tekuté hranice, živé i mŕtve teritoriálne a národnostné koncepty, ale aj pestré územie kontaminované komplikovanými modernými dejinami i neistou budúcnosťou. Čo vlastne znamená pojem stredná Európa? Nie je tento názov len akýmsi kompromisným pomenovaním územia, ktoré v podstate nikam nepatrí? Čo nás spája? A čo rozdeľuje?


Beseda s ukrajinskou spisovateľkou Oksanou Zabužko a poľským reportérom Ziemowitom Szczerekom o farebnom dome a jeho rôznorodých obyvateľoch, ktorí sa striedavo milujú a nenávidia, objímajú či vraždia, bude zaujímavým príspevkom k téme „Kto vlastne sme?“. A kde je pri tejto téme Ukrajina? Nie je jej súčasný osud predznamenaním osudu zvyšku stredoeurópskych krajín?

Moderuje:  Ján Púček
Prekladá:  Weronika Gogola

Názov prímateľa
Diera do sveta

Celkový rozpočet:
54 975,00 €

Výška podpory:
46 455,00 €