Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas

Krátky opis
Obec Drienčany po 14. krát privítala malých rozprávkárov, recitátorov slovenskej rozprávky. Regionálne kolo súťaže v prednese rozprávok na počesť P. E. Dobšinského pripravili Gemersko - malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote, v spolupráci s Obcou Drienčany, ECAV Drienčany a Maticou Slovenskou. Súťaž sa realizuje v troch kategóriach žiakov základných škôl a osemročných gymnázií. V tomto roku sa predstavilo v regionálnom kole 36 súťažiacich.
Fotogaléria
Názov podujatia
Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas/regionálna súťaž v predneseslovenskej rozprávky, tvorivá recitačná dielňa, seminár s hodnoteľmi súťaže, návšteva Múzea slovenskej rozprávky - Pamätnej fary P. E. Dobšinského, rozprávková výstava

Miesto konania / kraj
Drienčany / Rimavská Sobota

Termín konania
17.10.2017 - 18.10.2017

Popis projektu

Obec Drienčany po 14. krát privítala malých rozprávkárov, recitátorov slovenskej rozprávky. Regionálne kolo súťaže v prednese rozprávok na počesť P. E. Dobšinského pripravili Gemersko - malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote, v spolupráci s Obcou Drienčany, ECAV Drienčany a Maticou Slovenskou. Súťaž sa realizuje v troch kategóriach žiakov základných škôl a osemročných gymnázií. V tomto roku sa predstavilo v regionálnom kole 36 súťažiacich. Súťaž bola obohatená tvorivou dielňou pre recitátorov s lektorkou Milankou Jutkovou. Talentovaných rozprávačov rozprávok hodnotila odborná porota a to v zložení: I. kategória - Milana Jutková, Drahomíra Plichtová, Ingrid Šulková. V II. kategórii umenie recitátorov hodnotila odborná porota v zložení: Ľubomír Šárik, Blažena Hrušková, Štefan Gabčan. III. kategóriu hodnotila odborná porota v zložení Marian Lacko, Tatiana Kršková, Juraj Genčavský. V regionálnom kole súťaže Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas získali ocenenia: v I. kategórii: 1. miesto Gréta Krokavcová zo ZŠ P. Kellnera Hostinského z Rimavskej Soboty, 2. miesto získal Dominik Drugda zo SZŠ z Lučenca, 3. miesto získal Damian Badač zo SŽS - Magán Alapiskova z Rimavskej Soboty. V II. kategórii 1. miesto získal Adam Gombala zo ZŠ z Jesenského, 2. miesto Natália Wereszká z Gymnázia I. Kraska z Rimavskej Soboty, na 3 mieste sa umiestnili dvaja recitátori a to: Andrej Fodor zo ZŠ P.E.Dobšinského z Teplého Vrchu a Kristián Humen zo ZŠ Klokočova z Hnúšte. V III. kategórii sa na 1. mieste umiestnila Daniela Šinková zo ZŠ z Jesenského, 2. miesto získal Vratko Mančuška z Gymnázia I. Kraska z Rimavskej Soboty a III. miesto získala Helena Slivenská zo ZŠ J. A. Komenského z Revúcej. Všetkým srdečne blahoželáme a želáme veľa úspechov na celoslovenskej súťaži v prednese slovenskej rozprávky Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas, ktorá sa bude konať zajtra t.j. 18.10.2017 v Drienčanoch. Poďakovanie patrí všetkým súťažiacim, pedagógom za prípravu recitátorov ako aj rodičom, že ich vedú k čítaniu a prednesu rozprávok. Za spoluprácu ďakujeme všetkým dobrovoľníkom z Obce Drienčany, Mikroregiónu Teplý Vrch a Fondu na podporu umenia za podporu projektu. Tešíme sa na ďalšie stretnutia v rozprávkových Drienčanoch.

Názov prímateľa
Gemersko - malohontské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
1 621,00 €

Výška podpory:
1 500,00 €