Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

ZLATÁ PODKOVA, ZLATÉ PERO, ZLATÝ VLAS

Krátky opis
Regionálna a celoslovenská súťaž v prednese slovenskej rozprávky na počesť Pavla Emanuela Dobšinského.
Fotogaléria
Názov podujatia
Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas

Miesto konania / kraj
Drienčany / Rimavská Sobota

Termín konania
17.10.2018 - 18.10.2018

Popis projektu

Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote organizuje v spolupráci s obcou Drienčany, ECAV Drienčany a Maticou slovenskou v poradí už 15. ročník regionálnej a 13. ročník celoslovenskej súťaže v prednese slovenskej rozprávky pod názvom Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas. Podujatie sa uskutoční 17. – 18. októbra v Drienčanoch a koná sa na počesť Pavla Emanuela Dobšinského. Súťaž začína počas obidvoch dní o 9,00 hod. slávnostným otvorením a  kultúrnym program, kde sa v prvý deň predstavia žiaci Základnej umeleckej školy z Rimavskej Soboty. Druhý deň ich vystrieda detská ľudová hudba a speváci detského folklórneho súboru Hájik z Rimavskej Soboty. Po ukončení celoslovenskej súťaži je pre účastníkov pripravená aj beseda so známou spisovateľkou Gabrielou Futovou. Počas obidvoch dní je pre účastníkov zabezpečený bohatý sprievodný program (výstava s rozprávkovou tematikou, prezentácie obce a Pamätnej fary P. E. Dobšinského, rozprávkové postavičky Maťko a Kubko, prezentácia súťaže z minulých ročníkov). Počas obidvoch dní bude hosťom súťaže aj známy spisovateľ Peter Glocko.

Názov prímateľa
Gemersko - malohontské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
3 940,00 €

Výška podpory:
3 670,00 €