Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kultúrne centrum Museum v Martine 2018

Krátky opis
Po siedmich úspešných albumoch a viac ako dvadsaťročnej činnosti prichádza PREßBURGER KLEZMER BAND s novým projektom BALADEN alebo BALADY.
Fotogaléria
Názov podujatia
Preßburger Klezmer Band - Baladen

Miesto konania / kraj
Martin / Martin

Termín konania
13.10.2018

Popis projektu

Po siedmich úspešných albumoch a viac ako dvadsaťročnej činnosti prichádza PREßBURGER KLEZMER BAND s novým projektom BALADEN alebo BALADY. Zohraná zostava sa v posledných rokoch zameriavala najmä na tanečnejšiu hudbu s pečiatkou klezmer. Preßburger Klezmer Band sa však na svojich posledných albumoch (Tants Mit Mir (2012), Tsvantsik Yorn (2015)) nebránili ani hudbe z Balkánu, latinu a jazzovým odbočkám. Nový koncertný program Balady má však omnoho naliehavejšiu ambíciu, ktorý skupinu posúva do nových rozmerov umeleckej činnosti. Členovia skupiny v posledných rokoch neúnavne prekračujú rámec hudobnej realizácie smerom k zberateľskej a vzdelávacej činnosti, čo ich stavia do pozície nie len tých, čo hrajú a spievajú, ale tiež tých čo angažovane zhromažďujú a vzdelávajú. A aj to je jedna z nosných ideí programu židovských Balád, ktorý je možno v porovnaní s predchádzajúcimi komornejším, no obsahuje v sebe veľkú dávku emócií v podobe piesní o láske, živote a Bohu.

BALADEN PLAY LIST

Vos Hot lib a yidele (Beyle Schaechter-Gottesman, arr. Dragan Mirković)
Zits ikh mir in shtibele (trad./trad., arr. Dragan Mirković)
Kraj tanana šadrvana (trad./Heinrich Heine, Aleksa Šantić, arr. Dragan Mirković)
A libe (trad./trad., arr. Samo Alexander)
Grine felder (Arie Ben Erez Abrahamson / Aliza Greenblatt, arr. Andrej Werner)
Karshelekh (Jaro Filip/Milan Lasica, Asia Fruman, arr. Ľubica Čekovská)
Ver firt di ale shifn (Chava Alberstein / Zishe Landau, arr. Samo Alexander, Valér Miko)
Piskhu li (trad./trad., arr. Andrej Werner)
S'loyfn, s'yogn shvartse volkns (trad. / Hirsch Dawid Nomberg, arr. Peter Janoštiak)
Rivkele (Zygmunt Białostocki / lyrics as sung by Tadeusz Faliszewski, arr. Dragan Mirković)
La prima vez (trad./trad., arr. Juraj Adamuščin, Valér Miko, Ján Oriško, Samo Alexander)
Tsu der sotsialistin (David Wall/Avram Raisen, arr. Sasha Lurje)
Vigndik a fremd kind (trad./trad., arr. Samo Alexander)
Mizmoyr le Dovid (Aharon Zeev Abrahamson/trad., arr. Samo Alexander)
Zumerteg (Beyle Schaechter - Gottesman, arr. Dragan Mirković)
A rege (Beyle Schaechter - Gottesman, arr. Sasha Lurje, Miriam Rodriguez Brüllová, Snežana Jović-Werner, Valér Miko, Ján Oriško, Samo Alexander, Andrej Werner).

Názov prímateľa
Kultúrne centrum Museum o.z.

Celkový rozpočet:
42 000,00 €

Výška podpory:
30 000,00 €