Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Festival Stanislava Chrena

Krátky opis
7. ročník festivalu seniorského divadla Festival Stanislava Chrena, ktorý je pomenovaný podľa organizátora ochotníckeho života na Slovensku Stanislava Chrena. V rámci festivalu sa v Dome kultúry Kanianka predstavia štyri divadelné súbory a jeden hosťujúci divadelný súbor Divadlo Kumšt production s inscenáciou Kumšt v réžii Martina Mňahončáka.
Fotogaléria
Názov podujatia
festival seniorského divadla

Miesto konania / kraj
Kanianka / Prievidza

Termín konania
19.10.2018 - 21.10.2018

Popis projektu

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja, obec Kanianka, Dom kultúry Kanianka, Divadelný súbor Stanislava Chrena, Miestny odbor Matice slovenskej, Kanianka Vás pozývajú na festival seniorského divadla Festival Stanislava Chrena, ktorý sa uskutoční 19. - 21. 10. 2018 v Dome kultúry Kanianka.

Hlavný partner podujatia Fond na podporu umenia

Program:

piatok 19. 10. 2018

17:00 h
Slávnostné otvorenie festivalu

17:30 h
2 sestry
DS Babland, Lehota pod Vtáčnikom - (autorská inscenácia,  réžia: Božena Borková)

19:00 h
Hra je hra
DOS Braxatoris, Krupina - (na motívy Jana Makariusa Traja v bytovej jednotke, réžia: Stanislav  Siebenstich)

sobota 20. 10. 2018

16:30 h
Kubo alebo tak si tu žijeme
Ochotnícky divadelný súbor Ahoj v Dovalove - (autorská inscenácia, réžia: Anna Jakubcová)

18:00 h
Kumšt  -
Hosťovské predstavenie, (autor: Yasmina Reza, réžia: Martin Mňahončák) - Hrajú: Csongor Kassai, Martin Mňahončák a Gregor Hološka

Predpredaj: DK Kanianka, po - pia: 7:30 - 15:30 h, Galéria RegionArt pri RKC v Prievidzi, Záhradnícka 19, po-pia: 09:00-17:00 h

nedeľa 21. 10. 2018

15:00 h
Príbeh oklamanej ženy -
Divadlo „A“ a Divadlo Shanti, o.z. Prievidza - (na motívy poviedky Alberta Marenčina, réžia: Štefan Orság)

Abonentka (platí pre všetky divadelné predstavenia): 6 €
Vstupné na všetky divadelné predstavenia okrem inscenácie KUMŠT: 1 €

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia www.fpu.sk

Názov prímateľa
Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

Celkový rozpočet:
1 950,00 €

Výška podpory:
1 500,00 €