Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Túlavá čitáreň

Krátky opis
WORKSHOP kreslenia KOMIKSU pre deti s časopisom Bublina a interaktívne, literárno-dramatické, PREDSTAVENIE súboru EDUdrama. To je program desiateho dielu Túlavej čitárne, tentoraz venovanej deťom vo veku 6-13 rokov. Vstup zdarma.
Fotogaléria
Názov podujatia
Bublina

Miesto konania / kraj
Nové Zámky / Nové Zámky

Termín konania
17.10.2018

Popis projektu

Dá sa byť na troch miestach naraz? V komikse áno. Staňte sa aj vy autormi komiksového príbehu. Alebo sa stane rovno komiksovým superhrdinom! Môže ním byť každý. Stačí spojiť seba s obľúbeným zvieraťom, pridať svojej postave superschopnosť a pustiť sa do vymýšľania a kreslenia vlastného komiksového príbehu na workshope vedenom autorkami časopisu Bublina.
Časopis Bublina prináša aktuálne témy, ktorými sa deti môžu zaoberať a inšpirovať. Od hudby, športu, ekológie, vedy a histórie, po poučné alebo vtipné komiksy, aktivity a hry. Do časopisu prispieva množstvo kvalitných autorov, napríklad Michal Hvorecký, Samo Marec, Oliver Rehák, Samo Trnka, Tomáš Hudák, Daniel Hevier ml., či Zuzana Lišková a kreslia vychytení slovenskí ilustrátori: Barbora Idesová, Ďuro Balogh, Petra Lukovicsová, Mária Kralovič, Michaela Mihalyiová, Ivana Šáteková, Vilo Slaminka, Broňa Schragge a mnohí ďalší.


Zážitok tu a teraz, vďaka ktorému si deti môžu skúsiť najrôznejšie životné situácie nanečisto. Interaktívna forma predstavení zaisťuje zapojenie každého dietka do divadelnej akcie. Dramatické techniky EDUdramy prinášajú veľa výhod: rozvíjajú osobnosť, komunikačné zručnosti, ale aj toleranciu a vnímavosť voči okoliu či kontextové myslenie. EDUdrama je súčasťou Združenia tvorivej dramatiky Slovenska, Asociace českých dramacenter, medzinárodnej organizácie IDEA (International Drama Education Association), spolupracuje s Katedrou výchovnej dramatiky DAMU v Prahe, nadväzuje spoluprácu s ďalšími organizáciami na Slovensku (Národné osvetové centrum, Slovenská národná galéria), v Maďarsku (Káva Drama, Magyar Dramapedagogiai Tarsasag), Fidea vo Fínsku, UCD Dublin a ďalšími.

Podujatie z verejných zdrojov podporil  Fond" target="_blank">https://www.facebook.com/Fond-na-podporu-umenia-1486436734982250/">Fond na podporu umenia

Názov prímateľa
bez.klise

Celkový rozpočet:
4 320,00 €

Výška podpory:
4 100,00 €