Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Bohovanie v Čechách

Krátky opis
Reprízy predstavenia BOHOVANIE v Čechách.
Fotogaléria
Názov podujatia
BOHOVANIE / repríza

Miesto konania
Česká republika

Termín konania
08.10.2018 - 31.12.2018

Popis projektu

Kolektív Príchod Godota

uvádza BOHOVANIE


Bohovaním sa označuje magický proces veštenia, zasvätenia a prosenia Boha o vyjavenie toho, čo si subjekt žiada. Je to proces transformačný. Sprostredkovateľky takéhoto vyjavenia sa nazývajú bohyne.

V tomto predstavení bez slov, ktoré nie je imitáciou, ani rekonštrukciou žiadneho vystopovateľného bohovania, ale vlastnou podobou rituálu vytvoreného formou kolektívnej tvorby, sa na bohyne zahrajú Heidi Šinková a Katarína Zagorski v réžii a choreografii Jara Viňarského.


Réžia, choreografia: Jaro Viňarský

Účinkujú: Katarína Zagorski, Heidi Šinková

Autorská hudba: Daniel Špiner

Scéna, kostýmy: Mya Javorková

Svetelný dizajn: Peter Halík

Produkcia: Príchod Godota o.z., Veronika Malgot

Foto: Ľuboš Kotlár

Video: Living documentary


Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Fond na podporu umenia je hlavným partnerom projektu.


MIESTO KONANIA: Stará Aréna, Ostrava
DEŇ A ČAS KONANIA: 8.10.2018
VSTUPENKY a VIAC INFO: https://www.staraarena.cz/program
Názov prímateľa
Príchod Godota

Celkový rozpočet:
3 500,00 €

Výška podpory:
3 100,00 €