Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Do vesmíru

Krátky opis
Poďte s nami do vesmíru! Pre veľkých i malých sme pripravili multimediálny program s názvom Z Kysúc do vesmíru. Program vás prevedie životnou púťou známeho astronauta so slovenskými koreňmi E. A. Cernana. Jeho starí rodičia pochádzali z malej dedinky na Kysuciach. E.A. Cernan sa zúčastnil viacerých vesmírnych misí a jeho profesionálna kariéra je veľmi zaujímavá. Súčasťou programu sú aj workshopy, v priebehu ktorých si môžete vyskúšať skafander, prácu astronautov či dennodenné tréningy.
Fotogaléria
Názov podujatia
Z Kysúc do vesmíru

Miesto konania / kraj
Vysoká nad Kysucou / Čadca

Termín konania
23.10.2018

Popis projektu

Vesmír, pre ľudskú myseľ niečo nepredstaviteľné, nekonečné, fantastické. Obrovský priestor naplnený množstvom objektov, ktoré bezcieľne blúdia tmou. Človek sa od pradávna snaží preniknúť do tejto čiernej tmy a objaviť či objasniť množstvo záhad, ktoré vesmír ukrýva. V snahe zistiť viac sa ľudstvo rozhodlo vydať do neznáma a opustiť našu planétu Zem. Vieme však ako funguje človek za hranicami našej Zeme? Čo ho čaká v temných „vodách“ vesmíru? Projektom „Do vesmíru“ chceme zaujímavou formou priblížiť najmä tým najmenším ako sa človek dostane do vesmíru, ako tam funguje, čo všetko musí podniknúť aby jeho misia vo vesmíre bola úspešná. Zároveň si chceme pripomenúť významnú a veľmi inšpiratívnu osobnosť kozmonautiky, amerického astronauta so slovenskými koreňmi, Eugena Cernana.  Eugen Cernan bol nesporne významnou svetovou osobnosťou ,posledný človekom na Mesiaci, ktorý výrazne zasiahol aj do dejín nášho regiónu a jeho životná púť môže byť inšpiráciou pre množstvo mladých ľudí.

Názov prímateľa
Krajská hvezdáreň v Žiline

Celkový rozpočet:
2 106,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €