Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

FRAKTÁLY SK/SI (2018). Literatúra a jej presahy (II)

Krátky opis
V ružomberskej Galérii Ľudovíta Fullu sme si so slovinskou poéziou potykali.
Fotogaléria
Názov podujatia
Fraktály SK/SI (2018) ///// slovenská časť

Miesto konania / kraj
Ružomberok / Ružomberok

Termín konania
04.10.2018

Popis projektu

Toto bolo podujatie, o akom organizátori, moderátori a tlmočníci snívajú (trikrát Stanislava Repar). V príjemnej atmosfére a komornom prostredí (vhodnom pre poéziu), s Počajiho džezíkom a subtílnymi obrázkami Paoly Ciarskej na stenách, uprostred pozorného obecenstva a s príjemnými ľuďmi za chrbtom (staff: Zuzka, Petra, Andrejka). Poézia sa liala aj sypala - a len ten, kto nechcel, nerozumel: že slovo sa deje, je tuteraz. Slovo slovenské, slovinské... doesn´t matter. Povedali sme si, ako je to s debutmi, oceňovanými zbierkami, písaním bez predsudkov (mainstreamu), viachlasne. A kde sa stretávajú všetky naše „ja“. Autorky medzitým hladkali knihy, každá tú svoju. Nová zbierka Barbary Korun v slovenčine žiarila na stole ako čierno-biely drahokam. Zbierka Maje Vidmar (tentoraz) hýrila farbami. Ani víno nám neskyslo.

Názov prímateľa
Spoločnosť Kolomana Sokola

Celkový rozpočet:
2 800,00 €

Výška podpory:
2 500,00 €