Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

FRAKTÁLY SK/SI (2018). Literatúra a jej presahy (II)

Krátky opis
Stretnutie so slovinskou literatúrou na Slovensku, osobne! Navyše, v dotyku so slovenskou hudbou a výtvarným umením...
Fotogaléria
Názov podujatia
Fraktály SK/SI (2018) / slovenská časť

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
02.10.2018

Popis projektu

Veľvyslanectvo Slovinskej republiky v Bratislave prichýlilo projekt „Fraktály SK/SI“ (2018) s otvorenou náručou. Komunikácia medzi jednotlivými umeleckými druhmi dodala podujatiu lákavé presahy. Na začiatku prehovorili pani Mateja Kobav, slovinská charge´ d´ affaires, a predstavitelia vydavateľstiev, ktoré vydali slovenské výbery z poézie našich "hostiek", Juraj Kuniak (Skalná ruža) a Erik Markovič (Nadácia Studňa). O džezové improvizácie na gitare sa počas večera postaral Stanislav Počaji a projekty súvisiace s Fullovými obrazmi "Fullart" a "Viac Fullu do skla" prítomným štýlom "pecha kucha" predstavila ich kurátorka Zuzana Gažíková. Prekladateľka a tlmočníčka na podujatí priateľsky vyspovedala obidve predstaviteľky slovinskej poézie Barbaru Korun a Maju Vidmar (tretieho hosťa, básnika Marjana Pungartnika, v Slovinsku zadržali nečakané zdravotné problémy) dozvedeli sme sa napríklad, že poetky poetkám (vždy) majú čo povedať a že dobrá báseň v sebe zákonite nesie aj terapeutický moment, hoci nie cielene. Hlavné slovo však mala samotná poézia – v slovinčine aj slovenčine, v prekladoch Stanislavy Chrobákovej Repar.

Z verejných prostriedkov podujatie podporil FPU.

Názov prímateľa
Spoločnosť Kolomana Sokola

Celkový rozpočet:
2 800,00 €

Výška podpory:
2 500,00 €