Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Ako hravo čítať? alebo Literatúra na vlastnej koži

Krátky opis
Metódy tvorivej dramatiky v praxi pod vedením profesionálnych lektorov
Fotogaléria
Názov podujatia
4. celoslovenský seminár z cyklu Ako hravo čítať? alebo Literatúra na vlastnej koži

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
25.10.2017

Popis projektu

Program:

08. 00 – 09. 00 Registrácia

09. 00 – 10. 15 Otvorenie – Mgr. Daniela Tóthová, predsedníčka Krajskej pobočky SSKK Bratislavského kraja

Tri prezentácie

 1) Prezentácia celoslovenského čitateľského projektu Čítame s Osmijankom -  pridaj sa aj ty! –       Mgr. Miroslava Biznárová

2) (Ne) baví vás čítanie? Úspešné projekty Staromestskej knižnice na podporu čítania, rozvoj čitateľskej gramotnosti detí a rodinného čítania – PhDr. Judita Kopáčiková, PhDr. Jaroslava Lesayová

3) Čítanie pre radosť – čítanie pre rozvoj. Čo hovoria najnovšie výskumy o význame čítania beletrie deťmi (žiakmi). Čítanie pre radosť – dvere k školskej úspešnosti – PhDr. Ľudmila Hrdináková, PhD.

10. 15 – 10. 30  Prestávka, rozdelenie do skupín podľa lektorov.

10. 30 – 15. 30 workshopy 

Tri workshopy:          

1) Literatúra v akcii

Prostredníctvom rôznych hier a metód dramatickej výchovy vstúpia účastníci dielne do príbehu literárneho textu, prenesú sa na iné miesta, do iných časov, stanú sa inými postavami, budú zažívať situácie a riešiť témy, ktoré ponúka literárny text.

Lektor: Doc. Radek Marušák, vedúci katedry výchovnej dramatiky DAMU v Prahe.

2) Hračka, predmet, bábka – pomocníci pri čítaní

V rámci dielne zistia účastníci ako môže plyšová hračka, drevený vláčik, stará truhlica alebo bábka – maňuška pomôcť učiteľovi a knihovníkovi prirodzene nadviazať kontakt s dieťaťom, aktivizovať záujem o čítanie, či prekonať zábrany.

Lektorka: Doc. Barbora Krajč Zamišková, ArtD., pedaogogička katedry bábkarskej tvorby VŠMU v Bratislave.

3) Slovo v priestore

Účastníci dielne sa zoznámia s možnosťami dramatizácie literárneho textu, tvorbou dramatickej situácie v priestore a pokúsia sa vytvoriť jednoduchú  javiskovú interpretáciu prozaického alebo poetického textu.

Lektorka: Mgr. Marica Šišková, vedúci pedagóg LDO ZUŠ Jozefa Rosinského v Nitre

 

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
9 600,00 €

Výška podpory:
8 000,00 €