Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Impulzy – VII. ročník Námestovských autorských čítaní s ilustrátorským workshopom

Krátky opis
Impulzy - autorské čítania sú nové podnety, nápady, ktorými obohacujeme literárno-kultúrny život v Námestove. Chceme aby mladí ľudia otvorene komunikovali o literatúre a inšpirovali sa k písaniu vlastnej literárnej tvorby a prebudili sme v nich záujem aj o vyjadrenie ich vlastného sveta. Literárne impulzy sa tešia veľkej obľube medzi študentami. Tento rok sme pripravili v rámci autorských čítaní aj niečo špeciálne pre študentov, ktorí radi kreslia.
Fotogaléria
Názov podujatia
Impulzy – VII. ročník Námestovských autorských čítaní s ilustrátorským workshopom / autorské čítania / ilustrátorský workshop

Miesto konania / kraj
Námestovo / Námestovo

Termín konania
08.10.2018

Popis projektu

IMPULZY - VII. ROČNÍK NÁMESTOVSKÝCH AUTORSKÝCH ČÍTANÍ S ILUSTRÁTORSKÝM WORKSHOPOM

Nadviaže na úspešné predchádzajúce ročníky na ktorých pozvaní spisovatelia propagovali slovenskú literatúru medzi stredoškolskými študentmi v Námestove. V aktuálnom ročníku sa predstavia desiati autori, napríklad aj oravský autor Jaroslava Klusa, ktorý získal za knihu  Pseudologia phantastica prémiu literárneho fondu za pôvodnú tvorbu za minulý rok alebo mladá autorka fantasy literatúry Valentína Sedileková. Spisovateľ Miloš Janoušek zahrá na gitare aj pesničky zo svojej tvorby. Študentov aktívne zapojíme do projektu, zorganizujeme preto aj ilustrátorský workshop s profesionálnym ilustrátorom kníh. Študenti na Strednej odbornej škole v Námestove budú kresliť ilustrácie na určený literárny text, pod vedením skúseného ilustrátora  Mgr. art Miroslava Knapa, ktorý vyhodnotí ich práce a vysvetlí im ako urobiť dobrú ilustráciu.

Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

8:00 hod. ̶ ilustrátor Mgr. art MIROSLAV KNAP bude viesť ilustrátorský workshop v priestoroch Strednej odbornej školy v Námestove.

11:00 hod. ̶ v priestoroch Strednej odbornej školy v Námestove predstavia svoju tvorbu básnici GABIKA GRZNÁROVÁ a ERIK ONDREJIČKA, hudobne sprevádza MILOŠ ŽELEZŇÁK.

12:00 hod. ̶ v priestoroch Gymnázia Antona Bernoláka v Námestove budú čítať zo svojej tvorby spisovatelia JURAJ THAL, VALENTÍNA SEDILEKOVÁ a JURAJ ŠEBESTA.

12:00 hod. ̶ v Dome kultúry v Námestove v priestoroch mestskej knižnice budú čítať zo svojej tvorby prozaici MILOŠ JANOUŠEK a JAROSLAV KLUS. Moderuje PETER ZEMANÍK. 

Názov prímateľa
Dom kultúry v Námestove

Celkový rozpočet:
2 320,00 €

Výška podpory:
2 200,00 €