Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Divadelné ocenenia sezóny DOSKY 2018

Krátky opis
Udeľovanie najprestížnejších divadelných ocenení za výkony v inscenáciách profesionálnych divadiel zo sezóny 2017/2018, ktoré sa od minulého roku navrhujú v desiatich kategóriách. Ceremoniál sa bude konať 7. 10. 2018 v Historickej budove SND a bude ho relive prenášať aj RTVS na Dvojke. Súčasťou aj bude aj odovzdanie ceny Slovenského centra Medzinárodnej asociácie divadelných kritikov za mimoriadny prínos v oblasti divadla.
Fotogaléria
Názov podujatia
Slávnostný ceremoniál udeľovanieacien DOSKY 2018

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
07.10.2018

Popis projektu
DOSKY v roku 2018 prešli viacerými zmenami a rozšíreniami činnosti. V rámci celoročnej činnosti sme sa sústredili na podporu divadiel na celom Slovensku, propagovanie ich zaujímavých produkcií prostredníctvom sociálnych sietí. Zamerali sme sa predovšetkým na mladšieho diváka, podporu projektov jednotlivých divadiel zameranú na základné a stredné školy. Zámerom je podpora kritického myslenia mladých ľudí, prostredníctvom divadelnej produkcie, ktorá reflektuje súčasné dianie a núti alebo inšpiruje diváka k sebareflexii. V celoročnej aktivite a spolupráci s všetkými slovenskými divadlami budeme pokračovať a ďalej ich rozvíjať.
Samotný ceremoniál DOSKY je v roku 2018 venovaný stému výročiu založenia Československa. Hlavná myšlienka je, že v umeleckom svete k žiadnemu zásadnému rozdeleniu neprišlo. Naďalej vznikajú zaujímavé koprodukcie českých a slovenských umelcov, vzájomne sa inšpirujeme, dopĺňame a ovplyvňujeme. Dôkazom sú aj nominácie českých umelcov, ktoré sa pravidelne objavujú v jednotlivých ročníkoch DOSKY. Minulý rok dokonca cena za najlepšiu réžiu putovala tiež do Čiech. 
Počas ceremoniálu sa objavia významní českí interpreti a umelci ako operná diva Eva Urbanová, režisér David Drábek, herci Jaromír Hanzlík, Iva Janžurová, Hana Maciuchová po boku slovenských umelcov.
Prvý krát sme tiež rozšírili divácku anketu na všetky slovenské divadelné súbory a nesústredili sme sa len na bratislavskú scénu. Diváci mali prostredníctvom sociálnych médií možnosť hlasovať za svoje obľúbené divadlo.
https://ci3.googleusercontent.com/proxy/brwtshoO8pFoWzivuTYTqzcgbWbRGn8NoU8wERg_KJm3_dQfWsYZcw5SQWdMXaW39zaYym3eYNHeLECuyKxBYYGgtAEK-2_yIIyzW_3fVstyQg=s0-d-e1-ft#https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif" style="background:url(" https:="" ci5.googleusercontent.com="" proxy="" ptfyupglx9mjsetwhhdqrrh5yehko3iytmgathy9bsxsqyjr_4jl4-hibzv0zr31-uhg6nws7uda0yc0jw5wrxu7pcrtszsor88dbqxgtpnizub2q2hdrrf0kp7yckmd1lelt_mzsq="s0-d-e1-ft#https://ci3.googleusercontent.com/proxy/brwtshoO8pFoWzivuTYTqzcgbWbRGn8NoU8wERg_KJm3_dQfWsYZcw5SQWdMXaW39zaYym3eYNHeLECuyKxBYYGgtAEK-2_yIIyzW_3fVstyQg=s0-d-e1-ft#https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif" 50%="" 20px="" no-repeat;height:11px;opacity:0.54;width:24px"="">
Názov prímateľa
Asociácia súčasného divadla

Celkový rozpočet:
39 500,00 €

Výška podpory:
35 000,00 €