Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kultúrno-osvetové aktivity trebišovského múzea a kultúrneho centra

Krátky opis
Prednášky pre žiakov ZŠ, SŠ a širokú verejnosť, odborný výklad historických objektov trebišovského kaštieľa, výstavy, kultúrny program /koncert/ v podaní žiakov konzervatória J. Adamoviča z Košíc a ZUŠ z okresu Trebišov, zádušná svätá omša, prehliadka Mauzólea Júliusa Andrássyho v Trebišove a parku
Fotogaléria
Názov podujatia
Andrássyovci v Trebišove - 13. ročník

Miesto konania / kraj
Trebišov / Trebišov

Termín konania
11.10.2018 - 12.10.2018

Popis projektu

Podujatie Andrássyovci v Trebišove - 13. ročník pozostáva z odborných prednášok zo života Andrássyovcov  a šľachtických rodoch trebišovského kaštieľa, ktoré sú zamerané na výchovu k regionálnym  dejinám pre žiakov ZŠ a SŠ ako aj širokej verejnosti. Hudba starých majstrov na andrássyovskom dvore bude znieť v podaní žiakov Konzervatória J. Adamoviča z Košíc a pedagógov  a žiakov ZUŠ z okresu Trebišov. "Šľachtické rody trebišovského kaštieľa", "Trebišovskí Andrássyovci na prelome storočí" to sú názvy 2 výstav, ktoré si návštevníci môžu vzhliadnuť v priestoroch kaštieľa. S historickými objektami trebišovského kaštieľa ich oboznámia odborní pracovníci Múzea a Kultúrneho centra južného Zemplína v Trebišove. Súčasťou podujatia bude aj zádušná svätá omša v rímskokatolíckom kostole v Trebišove. Do kaštieľa zavítajú aj vzácni  hostia  a lektori - p. Lajos  Kovács  z Múzea Rómera Flórisa  z Győra z Maďarska a Mgr. Silvia Lőrinčíková, PhD., z Múzea Betliar. Záver patrí prehliadke Mauzólea J. Andrássyho a parku v Trebišove.  Na podujatí v kaštieli bude umiestnené logo Fondu na podporu umenia a konferencierka v konferencierskom slove bude propagovať Fond na podporu umenia, uvedie, že" Podujatiez verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia".

Názov prímateľa
Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove

Celkový rozpočet:
3 350,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €