Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Značka: Homosexualita

Krátky opis
Dokumentárny divadelný projekt Značka: Homosexualita spracúva dobovú tlač z obdobia komunistického režimu zaoberajúcu sa homosexuálnou a trans tematikou. Zámerom je poukázať na absurditu ale aj nebezpečenstvo homofóbnej a xenofóbnej rétoriky v minulosti za komunizmu ako aj v súčasnosti, na jej vývoj a presun z mainstreamových médií do alternatívnych.
Fotogaléria
Názov podujatia
Premiéra divadelnej inscenácie O nás / Onich v rámci projektu Značka: Homosexualita

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
30.10.2017

Popis projektu

Srdečne Vám pozývame na premiéru divadelnej inscenácie divadla NOMANTINELS: O nás/ O nich v rámci divadelného projektu Značka: homosexualita

„„Značka: Neviem a ani nechcem ľúbiť dievčatá. Pred dvoma rokmi som sa zoznámil s chlapcom. Zaľúbil som sa do neho, jeho tvár ma očarúva, túžim po ňom. Poraďte mi, čo mám robiť, aby som sa toho zbavil, lebo sa zbláznim.”
Aké rady dali v tlači gejom a lesbám? Čo napísali novinári o návšteve Allena Ginsberga v Československu? Ako opísali prípad pražskej transrodovej ženy?
Dokumentárny projekt O NÁS / O NICH hľadá odpoveď prostredníctvom inscenovania novinových článkov zo zbierky aktivistu Ján Majerského, ktorý ich zbieral v rokoch 1959 až 1989.

Miesto: Śtúdio 12 Divadelný.ústav, Jakubovo nám. 12, Bratislava
rezervácie: studio12@theatre.sk, info@nomantinels.sk

Inscenáciu vznikla v rámci projektu Značka: Homosexualita a z verejných zdrojov ju finančne podporili Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky a Fond na podporu umenia

Partneri: Štúdio 12
Mediálni partneri: Rádio FM, iboys.cz, igirls.cz

Réžia a dramaturgia: D. Krištofovičová a J. Tomandl
Scénografia: D. Krištofovičová
Text: dobová tlač, kolektív a D. Krištofovičová
Hrajú: M. Halcinová, Z. Haverda, M. Mihálek, J. Štupák
Hudba: A. Kružliaková
Produkcia: K. Thalerová
Odborné konzultácie: A. Kuruc, J. Jablonická Zezulová
Pohybová spolupráca: E. Kolek Spaskov
Nahrávky: V. Slaninka
https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fwww.nomantinels.sk%2F&h=ATObO7JIEiMfKB3BZC5WE8g--pjarv-DWRKo7HK2JNJgwyUdBHTX__3f8IZCyV7U-Ec13n2gKRanJ4n2AU2xe3hPVRN8QDvo4qdY72RF_EZgwq9QczdFhmfnAVyM0Iyyf14yV7C6r10mYNy3vE56q_Bh8V2mvy7kiZ-u4ZMuES0xsfo" target="_blank" rel="nofollow" data-lynx-mode="hover">www.nomantinels.sk

Názov prímateľa
NOMANTINELS

Celkový rozpočet:
6 900,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €