Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Osmijankova literárna záhrada - putovná výstava, literárna súťaž

Krátky opis
Čítame s Osmijankom už 15 rokov a práve v týchto dňoch vyhlasujeme 15. ročník celoslovenskej čitateľskej súťaže Čítame s Osmijankom - pridaj sa aj ty!, Osmijankova literárna záhrada.
Fotogaléria
Názov podujatia
Vyhlásenie 15. ročníka súťaže

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
18.10.2018 - 30.04.2019

Popis projektu

Celoslovenská čitateľská súťaž sa vyhlasuje pre školský rok 2018/2019. Súťažný zošit, ktorý ilustruje Martina Matlovičová ponúka školským kolektívom, knižniciam a literárnym klubom 8 hravých súťažných otázok a zároveň poskytuje metodiku pre pedagógov a rodičov pre prácu s literárnym textom.

Autorkami súťažných otázok sú PhDr. Ľudmila Hrdináková, PhD., PhDr. Ľubica Kepštová, Mgr. Eliška Sadíleková, Mgr. Lenka Čechvalová. Kvalitná detská literatúra autorov Márie Ďuríčkovej, Jozefa Pavloviča, Daniely Krolupperovej, Roalda Dahla, Gianni Rodariho, Andrei Gregušovej, Dušana Dušeka a Kristy Bendovej ponúka mnoho tém pre deti 1. stupňa ZŠ: súcit, empatia, priateľstvo, inakosť, zlosť, hrdinstvo a mnohé iné. V školách a knižniciach sa súťaží od novembra 2018 do konca apríla 2019. Počas tohto obdobia sa budú realizovať sprievodné podujatia - literárne lekcie v školách a knižniciach. V mesiaci máj 2019 odborná porota vyhodnotí súťažné práce, vyberie víťazný kolektív a odmení 8+8+8=24 školských kolektívov hodnotnými knižnými balíčkami a poukážkami z kníhkupectva Martinus.

Projekt je podporený z verejných zdrojov Fondu na podporu umenia, ktorý je zároveň jeho hlavným partnerom.

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
27 500,00 €

Výška podpory:
20 000,00 €