Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Osmijankova literárna záhrada - putovná výstava, literárna súťaž

Krátky opis
Osmijankova literárna záhrada v Mestskej knižnici mesta Piešťany je otvorenou čitárňou s bohatým sprievodným programom - hravými literárnymi lekciami, v rámci ktorých sa deti základných škôl, ale aj široká verejnosť zoznámia s kvalitnou detskou literatúrou zo slovenských vydavateľstiev a vydajú sa po stopách Osmijankovej literárno-záhradnej mapy. Slávnostne ju otvoril 13. septembra viceprimátor mesta Piešťany pán Martin Valo.
Fotogaléria
Názov podujatia
Literárne lekcie na putovnej výstave.

Miesto konania / kraj
Piešťany / Piešťany

Termín konania
13.09.2018 - 20.10.2018

Popis projektu

Aj napriek jesennému mesiacu - október, Osmijankova literárna záhrada v Mestskej knižnici mesta Piešťany kvitne do krásy. Takmer každý deň do nej navštevníci sadia nové semienka priateľstva, túžob, tajomných príbehov a vzácnych knihokvetov. Víta ich hlavný hrdina Osmijanko s jeho verným kamarátom Osmidunčom, aby predstavil svoj životopis, svoju mamu Kristu Bendovú, ale i tety a strýkov - ilustrátorov Boženu Plocháňovú, Svetozára Mydla a Miroslava Cipára.  Verše a rýmy ponúka deťom na stavbu veršoplôtikov P. O. Hviezdoslva, Miroslava Válka i Tomáša Janovica. Pomáha deťom prejsť cez močiar porekadlovník, aby ich prinútil odhaliť tajomnú šifru na odkliatie princeznej, či tajomstvo bútľavého stromu Fantazmagoriky knihoplodej. Po práci v záhrade im ponúka oddych v Peliešku-záhradnom domčeku. Okrem toho spolu s bábkohercami organizuje aj inscenované čítania a výtvarné workshopy. Záhradu zatvorí až 20. októbra 2018.

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
27 500,00 €

Výška podpory:
20 000,00 €