Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

ŠTÚDIO PIVNICA - ZAČÍNAME

Krátky opis
Štúdio Pivnica je novovzniknutý ambiciózny projekt, ktorý je postavený na činnosti ľudí s dlhoročnou praxou v oblasti kultúry, umenia a kreatívneho priemyslu, ktorí sa rozhodli spojiť svoje sily v spoločnom projekte. Kladie si za cieľ vytvárať v Martine ako niekdajšom kultúrnom centre Slovenska, umelecký priestor pre mladých umelcov, absolventov stredných a vysokých umeleckých škôl, ktorí potrebujú získať prax pre to, aby mali vôbec nádej na budúce etablovanie sa.
Fotogaléria
Názov podujatia
DIVADELNÉ PREDSTAVENIE

Miesto konania / kraj
Martin / Martin

Termín konania
13.10.2018

Popis projektu

Maryša je hra o ľuďoch, ktorí nemajú záujem pozerať na ostatných, lebo oveľa podstatnejší sú oni sami a ich vlastné šťastie. Ani jeden charakter v Maryši nie je čierny alebo biely, žiadna z postáv nie je svätá, sú to proste len ľudia. 

Maryša (rekonštrukcia) prepája folklórne hnutie s amatérskou divadelnou kultúrou prostredníctvom kultovej inscenácie bratov Mrštíkovcov Maryša. Priamo v inscenácii hrá ľudová hudba a herci z radov ochotníkov, súčasných študentov i absolventov Súkromného hudobno-dramatického konzervatória v Martine. Režijná koncepcia Rebeky Mikušovej a Zuzany Galkovej uchopila text ako súdnu rekonštrukciu udalostí dramatickej predlohy. Samotné divadelné spracovanie vychádza z minimalistických, ale presných odkazov na folklór vo výtvarnom i kostýmovom riešení. 

Názov prímateľa
Štúdio Pivnica s.r.o.

Celkový rozpočet:
9 690,00 €

Výška podpory:
8 000,00 €