Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

FRAKTÁLY SK/SI (2018). Literatúra a jej presahy (II)

Krátky opis
Slovenskému publiku predstavujeme výrazných predstaviteľov a predstaviteľky slovinskej literatúry. Ako? Osobne, zážitkovo. Ale aj prostredníctvom prekladov a slovenských vydaní ich poézie. No a samozrejme - v živom rozhovore. Spoznávajme sa!
Fotogaléria
Názov podujatia
Fraktály SK/SI / Kako ti je ime?

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
02.10.2018

Popis projektu

V slovenskej časti 2. ročníka „Fraktály SK/SI“ predstavujeme publiku v Bratislave, Liptovskom Mikuláši a Ružomberku dve slovinské poetky Maju Vidmar (1961) a Barbaru Korun (1963). Prekladateľkou ich poézie je Stanislava Chrobáková Repar, slovenský výber z poézie M. Vidmar vyšiel v Nadácii Studňa v r. 2015, výber z poézie B. Korun vychádza v r. 2018 vo vydavateľstve Skalná ruža. Tretím slovinským účastníkom je básnik, prekladateľ a autor pre deti Marjan Pungartnik (1948), riaditeľ Domu literatúry v Maribore a náš slovinský partner. Poézia slovinských hostí sa stretne na scéne aj s výtvarným umením a hudbou zo Slovenska. Fullart a KriStan sú naše tajné šifry pre to i ono...


Pozývame vás na podujatie, ktoré sa uskutoční v Bratislave na slovinskom veľvyslanectve (Ventúrska 5) dňa 2. októbra 2018 o 17:00 hodine.Názov prímateľa
Spoločnosť Kolomana Sokola

Celkový rozpočet:
2 800,00 €

Výška podpory:
2 500,00 €