Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

XXVI. ročník Festivalu duchovných piesní byzantského obradu

Krátky opis
Festival začína v piatok 10. novembra slávnostnou svätou liturgiou sprevádzanou zborovým spevom. V sobotu 11. novembra o 14.00 hod. sa uskutoční festivalový koncert zúčastnených zborov a v nedeľu 12. novembra budú vybrané zbory spievať počas svätých liturgií v katedrálnom chráme.
Fotogaléria
Názov podujatia
XXVI. ročník Festivalu duchovných piesní byzantského obradu

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
10.11.2017 - 12.11.2017

Popis projektu

Festival so špecifickým zameraním na zborové kompozície duchovných piesní byzantského obradu približuje krásu byzantských zborových spevov širokej odbornej aj laickej verejnosti. Odkrýva bohatstvo cyrilo-metodskej tradície na našom území.  Počas troch dní majú poslucháči možnosť vypočuť si desať speváckych zborov v krásnom interiéri Gréckokatolíckeho katedrálneho chrámu sv. Jána Krstiteľa v Prešove počas svätých liturgií a na festivalovom koncerte.

Názov prímateľa
Združenie Sakrálne spevy Východu

Celkový rozpočet:
4 500,00 €

Výška podpory:
2 500,00 €