Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Margecianske fajnoty 2018

Krátky opis
Margecianske fajnoty 2018 (8 ročník) - festival tradičnej slovenskej gastronómie, medzinárodnej gastronómie, gastronómie kuchárskych majstrov, remesiel, ľudovej kultúry, zvykov, tradícií, tancov a piesní.
Fotogaléria
Názov podujatia
Margecianske fajnoty

Miesto konania / kraj
Margecany / Gelnica

Termín konania
12.10.2018 - 14.10.2018

Popis projektu

Projekt je zameraný na uchovávanie tradičnej receptúry jedál, prezentáciu tradičnej regionálnej kuchyne spojený s ochutnávkou cca 50 tradičných jedál Dolného Spiša a okolia.Cieľom je ponúknuť a uchovávať takmer zabudnuté špeciality našich predkov, ponúknuť recepty a prezentovať postupy prípravy jedál. V nedeľu zasa ponúkame návštevníkom zahraničnú tradičnú gastronómiu regiónov priamo od zahraničných majstrov. Pozvané skupiny a zahraničné súbory pripravujú jedlá pred návštevníkmi a ponúkajú na predaj. Vzhľadom k veľkému počtu návštevníkov, spolupracujeme s SSŠ EDURAM Krompachy, ktorých študenti nám vypomáhajú v príprave jedál vrámci pracovného výcviku, čím nadobúdajú pracovné vedomosti a zručnosti. V uličke remesiel pozvaní remeselníci prezentujú svoje výrobky a podmienkou je priamo pred návštevníkmi ukázať svoje zručnosti a poprípade zapojiť deti do procesu výroby. Na hlavnom pódiu dostávajú priestor nie len pozvané zahraničné súbory ale hlavne detské súbory zo Spiša a folklórne skupiny a súbory zo Slovenska. Návštevníci majú možnosť konfrontácie folklóru z celej Európy. Program tvoríme v spolupráci s Spišským osvetovým strediskom a s Východoslovenským folklórnym združením, ktorých lektori sú garantom vysokej umeleckej hodnoty celého programu. Všetci účinkujúci v prezentácií tradičnej gastronómie sú zapojení do súťaže -  "Najfajnejša kuchňa" a "Profi kuchňa". Návštevníkom zabezpečujeme neopakovateľné zážitky počas vyhliadkových jázd autobusom za kultúrnymi pamiatkami. Počas podujatia zabezpečujeme dopravu k technickej kultúrnej pamiatke Margeciansky tunel, drevený most v Štefanskej Hute, štôlňa Jozef v Gelnici a pre najmenších dopravu za detskými atrakciami do strediska Husia pláž. V rámci úcty k starším, je pripravovaný program aj pre seniorov obce Margecany.

Názov prímateľa
OZ Margecianske fajnoty

Celkový rozpočet:
6 500,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €