Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

3-krát ALEA

Krátky opis
Exkluzívne kvarteto hrá hudbu Astora Piazzollu a skladby slovenských autorov. V Bratislave, Skalici a v Banskej Bystrici.
Fotogaléria
Názov podujatia
ALEA

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
08.10.2018 - 16.10.2018

Popis projektu

Súbor ALEA patrí k najzaujímavejším projektom slovenskej hudobnej scény posledných 20 rokov. Exkluzívne spojenie špičkových interpretov a neopakovateľný mix tradičného a artificiálneho. Na počiatku bola ambícia interpretovať hudbu Astora Piazzollu v sofistikovanom akustickom znení, postupne sa netradičné obsadenie - husle, akordeón, klavír a kontrabas - stalo inšpiráciou pre mnohých slovenských autorov, ktorí súboru šijú skladby na mieru. Tmelom zdanlivo nehomogénneho repertoáru je vysoká interpretačná úroveň originálnej zostavy, pripomínajúcej skôr svet jazzu, no hrajúcej s delikátnosťou najlepších klasických interpretov. ALEA vyráža na koncerty po dlhšej prestávke. Na koncertoch v Bratislave, Skalici a v Banskej Bystrici zaznie hudba Astora Piazzollu a skladby Petra Zagara a Stanislava Palúcha.


ALEA: Boris Lenko - akordeón, Daniel Buranovský - klavír, Stano Palúch - husle, Ján Krigovský - kontrabas


8. 10. o 19.00

Bratislava, Pálffyho palác, Zámocká ul., vstupné 5,- a 3,-

 

10.10. o 17.00

Skalica, Jezuitský kostol, vstup voľný

 

16.10. o 17.30

Banská Bystrica, Konzervatórium J. L. Bellu, vstupné: 3,-

 

Predaj vstupeniek na mieste hodinu pred koncertom.

Názov prímateľa
ORGANYzácia

Celkový rozpočet:
4 200,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €