Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Projekt Batyskaf 2018

Krátky opis
Poézia demokracie je kultúrno-vzdelávací formát o spoločnosti, histórii a literatúre, ktorý cez slovenskú angažovanú poéziu približuje v čase 100. výročia vzniku ČSR a narastania krajnej pravice a krajnej ľavice, význam demokracie, ako doposiaľ najvhodnejšieho spoločenského zriadenia. Moderuje Lukáš Krajčír, diskutujú historička Eva Škorvanková (FiF UK), historik Dušan Kováč (HÚ SAV)
Fotogaléria
Názov podujatia
Poézia demokracie: Woodrow Wilson

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
15.10.2018

Popis projektu

Otvorená diplomacia a moria, sloboda národom v autokraciách a kolóniách a medzinárodné mierové fórum. Úvahy amerického prezidenta Woodrowa Wilsona (1856 - 1924) stáli pri zrode novej, demokratickejšej Európy a Československa. Prezident s kladmi i zápormi sa stal inšpiráciou pre umeleckú tvorbu českých a slovenských poetov. Kto bol Wilson a aké je jeho posolstvo?

Poézia demokracie je kultúrno-vzdelávací formát o spoločnosti, histórii a literatúre, ktorý cez slovenskú angažovanú poéziu približuje v čase 100. výročia vzniku ČSR a narastania krajnej pravice a krajnej ľavice, význam demokracie, ako doposiaľ najvhodnejšieho spoločenského zriadenia.

Moderuje Lukáš Krajčír, diskutujú historička Eva Škorvanková (FiF UK), historik Dušan Kováč (HÚ SAV)

Názov prímateľa
Gegangere

Celkový rozpočet:
26 940,00 €

Výška podpory:
25 000,00 €