Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Projekt Batyskaf 2018

Krátky opis
Lektorský úvod: Matej Sotník Diskusia z Marekom Kubošom
Fotogaléria
Názov podujatia
Dokument na kolesách: Krátke filmy Mareka Kuboša

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
18.09.2018

Popis projektu


Marek Kuboš je dokumentaristický zjav, ktorý sa po bezmála dvoch desaťročiach vrátil k filmovej réžii bizarnou snímkou Posledný autoportrét (2018) - svojím celovečerným debutom, zľahka spirituálnym exkurzom do duše tohto zvláštneho tvorcu (aj akousi psychoanalytickou autoterapiou) tematizujúcim témy ako autorská kríza či dokumentárna etika. V dobe, keď je tento film v slovenských kinách vám prinášame pásmo krátkych autorských dokumentov Mareka Kuboša, ktoré patria k určujúcim a iniciačným filmom známej dokumentárnej Generácie 90 (Pavel Branko), skupinky talentovaných konškolákov - v 90. rokoch študovali v Ateliéri dokumentárnej tvorby na FTF VŠMU - ovplyvnenej režisérom a pedagógom Dušanom Hanákom (napr. tiež Peter Kerekes, Marek Šulík, Robert Kirchhoff, Jaro Vojtek a i.). Marek Kuboš patril k najvýraznejším osobnostiam tejto generácie.

Názov prímateľa
Gegangere

Celkový rozpočet:
26 940,00 €

Výška podpory:
25 000,00 €