Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Projekt Batyskaf 2018

Krátky opis
Koncert účinkujú: Marisa Anderson, Ondrej Zajac, Šimanský-Niesner
Fotogaléria
Názov podujatia
Deep Dive:Marisa Anderson, Ondrej Zajac, Šimanský-Niesner

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
27.09.2018

Popis projektu

MARISA ANDERSON

Marisa Anderson channels the history of the guitar and stretches the boundaries of tradition. Her deeply original work applies elements of minimalism, electronic music, drone and 20th century classical music to compositions based on blues, jazz and gospel and country music, re-imagining the landscape of American music. Onstage, she is a master storyteller, bringing warmth, wit and insight to her virtuosic compositions and arrangements.

In 2017 Mississippi Records is re-issuing Anderson’s 2013 record, ‘Traditional and Public Domain Songs’. Anderson spent a year researching hymns, blues, murder ballads and American patriotic songs. The resulting record is an exploration of the relationship between evangelical Christianity and state sanctioned violence.

Originally from Northern California, Anderson dropped out of college at age nineteen to walk across the US and eventually landed in Portland, Oregon, where she currently lives.

Classically trained, she honed her skills playing in country, jazz and circus bands. In 2011 she released her first solo guitar record, ‘The Golden Hour’ followed by ‘Mercury’ (2013) and ‘Into The Light’ (2016). She is in demand as a collaborator and composer, contributing to recent recordings by Beth Ditto, Sharon Van Etten and Circuit Des Yeux among others, as well as creating music for short films and soundtracks.

https://marisaanderson.bandcamp.com/" rel="nofollow noopener" data-lynx-mode="hover" data-lynx-uri="https://marisaanderson.bandcamp.com/" style="color: rgb(54, 88, 153); cursor: pointer; font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; background-color: rgb(255, 255, 255);">https://marisaanderson.bandcamp.com/" style="color: rgb(29, 33, 41); font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px;">
ONDREJ ZAJAC

Počas dvoch rokov aktívneho pôsobenia sa gitarista Ondrej Zajac zaradil medzi najvýraznejšie postavy našej alternatívnej hudobnej scény. Plodný autor vydal hudbu sám i v kolaboráciách na Slovensku, Česku, v Anglicku, Mexiku a spolupracuje aj s vizuálnymi umelcami a nezávislými filmármi.
Je oceňovaný významnými svetovými médiami a jeho debut Monolith sa ocitol v longliste Radio_Head Awards v kategórii experimentálna hudba a umiestnil sa aj vo viacerých rebríčkoch najlepších albumov roka. Túžbu objaviť nové svety dokázal aj nasledovným EP ICU, kedy v snahe o úprimnosť výpovede zanechal všetko čo sa s ním spájalo.

Žánrovo neuchopiteľný autor svojmu menu nerobí hanbu ani na povestných improvizovaných koncertoch, kde divák nikdy nevie čo očakávať. Avantgarda v najlepšom zmysle slova, keď spája nespojiteľné a gitara často znie ako všetko možné len nie ako gitara, mu vyniesla ocenenie za najzaujímavejší nový
hudobný akt na pražskom Alternativa festivale.

https://marisaanderson.bandcamp.com/" rel="nofollow noopener" data-lynx-mode="hover" style="color: rgb(54, 88, 153); cursor: pointer; font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; background-color: rgb(255, 255, 255);">https://marisaanderson.bandcamp.com/" style="color: rgb(29, 33, 41); font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px;">
ŠIMANSKÝ - NIESNER
Táto česká dvojica sa na koncert k Marise Anderson prihlásila dobrovoľne, keďže obaja sú jej veľkí fanúšikovia. Ich hudba v sebe miesi prvky akustickej gitarovej psychedéli s krásnym citom pre okamihy, ktoré Vás dokážu katapultovať do príjemnej melanchólie Vašich najintimnejších okamihov. Rozhodne skvelá zostava na ďaľší Deep Dive. Ich debutový album bude vonku čoskoro na značke Stoned To Death Records.

https://marisaanderson.bandcamp.com/" rel="nofollow noopener" data-lynx-mode="hover" data-lynx-uri="https://marisaanderson.bandcamp.com/" style="color: rgb(54, 88, 153); cursor: pointer; font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; background-color: rgb(255, 255, 255);">https://marisaanderson.bandcamp.com/"

Názov prímateľa
Gegangere

Celkový rozpočet:
26 940,00 €

Výška podpory:
25 000,00 €