Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Aktivity umeleckého zoskupenia Med a prach na rok 2018

Krátky opis
Intenzívny 5-dňový workshop organizovaný v spolupráci s umeleckým zoskupením Med a prach a Tanečnou spoločnosťou Artyci.
Fotogaléria
Názov podujatia
Od anatómie po kompozíciu

Miesto konania / kraj
Žilina / Žilina

Termín konania
31.10.2018 - 04.11.2018

Popis projektu

Zámerom workshopu je podnecovať v účastníkoch inovatívne myslenie v performatívnom umení, hľadať platformy, kde jednotlivé umelecké média vytvárajú neoddeliteľné prepojenia a nové možnosti a objavovať, kto je to nový /dnešný/ interpret a ako sa praktickými cvičeniami postupne dopracovať k tvorbe komplementárnych diel. Pracovať budeme s pohybom, hudbou, výtvarným umením, textom, hereckým prejavom. Individuálne a postupne v úplnom prepojení všetkých zložiek.

Témy workshopu - ich vzťahy, definície, funkcie, interakcie:
Objekt - socha, predmet, rekvizita
Zvuk - zvuk obrazu, obraz zvuku, funkcia zvuku, živý zvuk vs. zvukový záznam
Nositeľ - účinkujúci, interpret, performer, herec, tanečník, hudobník
Anatómia – z čoho vychádzame
Rytmus - v obraze, pohybe, zvuku, v tektonike diela
Informácia a symbol - rozlišovanie, použitie

Workshop je organizovaný v spolupráci s umeleckým zoskupením Med a prach a Tanečnou spoločnosťou Artyci. 
Workshop vedú Andrej Kalinka, Milan Kozánek, Zebastián Mendéz Marín a Lívia Mendéz Marín Balážová.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
ART SPEKTRUM

Celkový rozpočet:
20 800,00 €

Výška podpory:
17 000,00 €