Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Aktivity umeleckého zoskupenia Med a prach na rok 2018

Krátky opis
Dve nové komorné diela "Temná noc +/- Obrazy pre srnky" sú koncipované ako laboratórium /nielen/ umenia.
Fotogaléria
Názov podujatia
TEMNÁ NOC +/- OBRAZY PRE SRNKY

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
16.10.2018

Popis projektu

Koncept, inštalácie: Andrej Kalinka, Juraj Poliak
Grafiky: Juraj Poliak
Hudba: Andrej Kalinka, T. L. de Victoria
Réžia: Andrej Kalinka
Účinkujú: Mária Danadová, Andrej Kalinka, Juraj Poliak

Zoskupenie Med a prach pokračuje v cykle "Krása a hnus". Dve nové komorné diela "Temná noc +/- Obrazy pre srnky" sú koncipované ako laboratórium /nielen/ umenia. Vznikali ako dve samostatné diela, ktoré ich autori začali postupne spájať do spoločného tvaru. Ten pozostáva zo štyroch častí: Záhrada 01 - Život a smrť neznámej svätice - Ars poetica - Záhrada 02. 
Každé uvedenie je v niečom odlišné, mení sa dĺžka, obsadenie, miesto, inštalácie, hudba. Pracuje sa však s presne vymedzenými princípmi a témami. Ide o neustálu premenu, výskum, diela, ktoré je možné vidieť a počuť vždy z inej strany, v iných súvislostiach, v inej variácii. 

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Názov prímateľa
ART SPEKTRUM

Celkový rozpočet:
20 800,00 €

Výška podpory:
17 000,00 €