Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Prvý človek bol umelec_3_minulosť/súčasnosť

Krátky opis
Tanečný workshop so živou hudbou v záhrade Skuteckých.
Fotogaléria
Názov podujatia
Kontakt – tanečný workshop v záhrade Skuteckých

Miesto konania / kraj
Banská Bystrica / Banská Bystrica

Termín konania
01.09.2018

Popis projektu

Príďte komunikovať bez slov do záhrady Skuteckých! 

V sobotu 1. septembra 2018 o 15.00 hod. pozývame do záhrady vily Skuteckých na tanečný workshop kontaktnej improvizácie, v ktorej najmenej dvaja tancujúci udržiavajú fyzický kontakt dotykom. 
Zahráme si tiež hry s prenášaním váhy, za zvuku prírody doplnenom zvukom violončela. 

Komunikujme inak!

Workshop je určený nielen pre rodičov s deťmi. Budú Vás ním sprevádzať choreografka Katarína Rampáčková a violončelistka Milena Hrušovská.

KATARÍNA RAMPÁČKOVÁ je choreografka, improvizátorka a tanečná aktivistka narodená v roku 1982 v Košiciach na Slovensku. Má absolvovanú švajčiarsku vysokú školu pohybového herectva – Scuola Teatro Dimitri a následne ukončeného magistra choreografie na HAMU v Prahe. V rodnom meste spolu s kolegyňou Michaelou Sabolovou založila PST – https://www.facebook.com/pst.kosice/" target="_blank" rel="noopener" style="color: rgb(240, 78, 35); touch-action: manipulation;">Priestor Súčasného Tanca, Košice, iniciatívu na podporu súčasného tanca v Košiciach, ktorá okrem pravidelných aktivít organizuje aj festival MOVE fest zameraný na súčasný tanec, fyzické divadlo a nový cirkus. Z dielne PST je aj posledná choreografická práca Kataríny tanečné predstavenie pre deti – Jumika. Okrem choreografie Katarína pravidelne učí na talianskej škole Danzaria.

MILENA HRUŠOVSKÁ, narodená v Košiciach v roku 1982. Po ukončení štúdia na konzervatóriu pôsobí dva roky ako člen Štátnej filharmónie Košice. V štúdiu hry na violončele potom pokračuje na Akadémií umení v Banskej Bystrici v triede prof. Podhoranského. Už počas štúdia účinkuje ako člen Štátneho komorného orchestra v Žiline. Niekoľko rokov žije a umelecky pôsobí v Taliansku. V súčasnosti je členkou niekoľkých projektov rôznych hudobných žánrov, spolupracuje s I am planet a vyučuje hru na violončelo. 

Workshop je súčasťou programu https://www.facebook.com/pst.kosice/" style="color: rgb(240, 78, 35); touch-action: manipulation;">festivalu SSG Prvý človek bol umelec 3, ktorý od augusta do decembra 2018 ponúkne filmové premietania, divadlo, koncert, piknik v unikátnej mestskej záhrade maliara Dominika Skuteckého, ako aj výstavy vizuálneho umenia, autorské čítania, tematizované prednášky a rozmanité tvorivé dielne. A to v troch historických budovách Stredoslovenskej galérie v centre Banskej Bystrice.

///////////////
Názov festivalu: Prvý človek bol umelec 3
Názov podujatia festivalu: Kontakt – tanečný workshop v záhrade Skuteckých
Usporiadateľ: Stredoslovenská galéria
Miesto konania: záhrada Vily Dominika Skuteckého, Horná 55, Banská Bystrica
Termín: /sobota/ 1. september 2018 od 15.00 hod.

Príďte v pohodlnom oblečení.

Workshop určený nielen pre rodičov s deťmi. 
Prosím nahláste sa vopred na p.r.manager@ssgbb.sk.

Vstup voľný.

Festival z verejných zdrojov podporil https://www.facebook.com/pst.kosice/" target="_blank" rel="noopener" style="color: rgb(240, 78, 35); touch-action: manipulation;">Fond na podporu umenia.
Realizované s podporou Mesta Banská Bystrica.

Názov prímateľa
Stredoslovenská galéria

Celkový rozpočet:
3 710,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €