Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Prvý človek bol umelec_3_minulosť/súčasnosť

Krátky opis
Výber animovaných filmov pre dospelých z festivalu Fest Anča v záhrade vily Skuteckých.
Fotogaléria
Názov podujatia
Animované filmy v záhrade: Fest Anča 2018

Miesto konania / kraj
Banská Bystrica / Banská Bystrica

Termín konania
30.08.2018

Popis projektu

Pozývame do záhrady Vily Dominika Skuteckého na tretie filmové premietanie festivalu Prvý človek bol umelec 3 !

Tri augustové štvrtky o 20.15 pre Vás v záhrade premietame filmové príbehy zo sveta umenia, tentokrát to bude výber animovaných filmov festivalu animácie http://www.festanca.sk/" style="color: rgb(240, 78, 35); touch-action: manipulation;">Fest Anča.

BEST OF FEST ANČA 2018
(pásmo animovaných filmov, 2017 / 2018, 63 min)

http://www.festanca.sk/" style="color: rgb(240, 78, 35); touch-action: manipulation;">Výber najlepších animovaných filmov z 11. ročníka Medzinárodného filmového festivalu Fest Anča, ktorý je zameraný na „animáky“ predovšetkým pre dospelého diváka.

Best of Fest Anča 2018 je kolekciou ocenených krátkometrážnych animovaných filmov z aktuálneho ročníka festivalu Fest Anča, ktoré prešli výberom z takmer 1600 prihlásených titulov z viac ako 70 krajín sveta. Porota zložená z medzinárodných hostí udelila tento rok ocenenia v štyroch kategóriach. Uvidíte to najlepšie z krátkometrážnej animácie, študentských filmov, videoklipov a filmov pre deti.

Prístupnosť: od 15 rokov
Jazyk: bez dialógov / slovenské titulky

Nič sa nedeje / Nothing Happens
Uri & Michelle Kranot (4 min., 2017, Dánsko)
Na predmestí je zima, ale aj tak sa tu zišli ľudia. Všetci čakáme, že sa niečo stane. Ale nič sa nekoná… Stretli sme sa tu, aby sme boli svedkami nejakej udalosti. Aby iní boli svedkami toho, že tu sme. Toto predstavenie spočíva vo vzájomnom pozorovaní.

Hudobné traumy / Muzicke trauma
Miloš Tomić (10 min., 2018, Srbsko a Čierna Hora)
Rytmická kompilácia traumatických, ale aj zábavných priznaní bývalých študentov hudobnej školy, ktorá je zároveň pokusom o zobrazenie hudby ručne kreslenou animáciou. Obraz vychádza priamo zo sveta hudobných impresií.

Animátor / Animateur
Alexander Gratzer (4 min., 2017, Rakúsko)
Animátor ukazuje malé rajské jazierko v strede nekonečnej púšte a kladie si otázku: „Čo má robiť animátor, ak nemá koho animovať?“

Tu a tu / Tu a tady
Michaela Mihalyiová (2 min., 2017, Slovensko)
Ľudia z malého mesta hovoria o živote v Prahe.

w / o
Sanni Lahtinen (4 min., 2018, Fínsko)
Vlak metra prechádza cez zmätenú myseľ človeka, ktorý nedokáže zabudnúť.

Divisional Articulations / Divisional Articulations
Max Hattler (4 min., 2017, Nemecko)
Projekt spolupráce skladateľa Luxa Primu a výtvarníka Maxa Hattlera je inšpirovaný repetíciou a skreslením. Analógová hudba a geometrická animácia sa stretávajú v elektronickej slučke.

Žltá / Žltá
Ivana Šebestová (6 min., 2017, Slovensko)
Žltá je príbeh o slobode. Hlavná hrdinka Viola, operná speváčka, je zviazaná svojou predstavou o tom, ako má žiť. Uzatvára sa pred svetom, aby sa mohla naplno venovať svojej profesii, no takýto život ničí nielen ju, ale aj samotnú hudbu.

Cesta / Journey
Marek Jasaň (8 min., 2018, Slovensko)
Mladý muž na letisku sa snaží vyplniť svoj vnútorný svet po tom, čo zistil, že v porovnaní s ostatnými ľuďmi je úplne prázdny.

selFish / selFish

Lukáš Figeľ (10 min., 2017, Slovensko)
Rybár Augustine je na svoju zbierku rýb pyšný. Aby bola jeho zbierka kompletná, musí ešte chytiť poslednú rybu, ktorá mu chýba. Nebude to však také jednoduché, ako by sa zdalo.

Pasca na vtáky / Birdlime
Evan DeRushie (11 min., 2017, Kanada)
Neštastný vták je odchytený a umiestnený do klietky.

 

Premietanie je súčasťou programu http://www.festanca.sk/" style="color: rgb(240, 78, 35); touch-action: manipulation;">festivalu SSG Prvý človek bol umelec 3, ktorý od augusta do decembra 2018 ponúkne filmové premietania, divadlo, koncert, piknik v unikátnej mestskej záhrade maliara Dominika Skuteckého, ako aj výstavy vizuálneho umenia, autorské čítania, tematizované prednášky a rozmanité tvorivé dielne. A to v troch historických budovách Stredoslovenskej galérie v centre Banskej Bystrice.

////////
Názov festivalu: Prvý človek bol umelec 3
Názov podujatia festivalu: Animované filmy pre dospelých v záhrade: výber festivalu Fest Anča 2018
Usporiadateľ: Stredoslovenská galéria
Miesto konania: záhrada Vily Dominika Skuteckého, Horná 55, Banská Bystrica
Termín: /štvrtok/ 30. august 2018 o 20.15 hod.

Vstup voľný.

Od 19.30 môžete využiť zľavnené vstupné do Stálej expozície Dominika Skuteckého – len 0,50 eur! V cene lístka ponúkame o 19.30 aj lektorát k stálej expozícii s kurátorkou SSG.

Festival z verejných zdrojov podporil http://www.festanca.sk/" style="color: rgb(240, 78, 35); touch-action: manipulation;">Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
Stredoslovenská galéria

Celkový rozpočet:
3 710,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €