Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Prvý človek bol umelec_3_minulosť/súčasnosť

Krátky opis
Dráma o francúzskom maliarovi v záhrade vily Skuteckých.
Fotogaléria
Názov podujatia
Film v záhrade 2: Gauguin

Miesto konania / kraj
Banská Bystrica / Banská Bystrica

Termín konania
23.08.2018

Popis projektu

V rámci programu https://www.ssgbb.sk/program/festival_prvy-clovek-bol-umelec-3/" style="color: rgb(240, 78, 35); touch-action: manipulation;">festivalu Prvý človek bol umelec 3 pozývame do záhrady Vily Dominika Skuteckého na druhé filmové premietanie!

Tri augustové štvrtky o 20.15 pre Vás v záhrade premietame filmové príbehy zo sveta umenia, tentokrát to bude dráma Gauguin o francúzskom maliarovi. Pred filmom pozývame od 14.00 na piknik, obľúbené hry v záhrade Skuteckých a o 17.00 na čarovnú rozprávku Divočiny od divadelného zoskupenia Odivo. 

GAUGUIN
(dráma, Francúzsko, 2017, 
102 min., réžia Edouard Deluc)

Výpravná a zároveň meditatívna sonda do duše vášnivého a problematického výtvarného génia Paula Gauguina, ktorej dominuje strhujúci výkon Vincenta Cassela.

Nekompromisný vizionár Paul Gauguin opúšťa Paríž, rodinu a priateľov a v roku 1891 sa usádza na exotickom ostrove Tahiti, aby tu načerpal inšpiráciu pre svoje obrazy v divokej a nepoškvrnenej prírode. Zdanlivý raj sa ale mení na miesto samoty a chudoby, kde Paul zápasí s podlomeným zdravím, odmietnutím i pochybnosťami. Spoznáva tu ale tiež domorodú krásku Tehuru, ktorá sa stáva jeho ženou i múzou. 

Uvádzame v pôvodnom znení s titulkami.

Sériu filmových premietaní v záhrade vily zakončíme výberom najlepších animovaných filmov (najmä) pre dospelého diváka z 11. ročníka festivalu https://www.ssgbb.sk/program/festival_prvy-clovek-bol-umelec-3/" style="color: rgb(240, 78, 35); touch-action: manipulation;">Fest Anča (30. 8. o 20.15).

Premietanie je súčasťou programu https://www.ssgbb.sk/program/festival_prvy-clovek-bol-umelec-3/" style="color: rgb(240, 78, 35); touch-action: manipulation;">festivalu SSG Prvý človek bol umelec 3, ktorý od augusta do decembra 2018 ponúkne filmové premietania, divadlo, koncert, piknik v unikátnej mestskej záhrade maliara Dominika Skuteckého, ako aj výstavy vizuálneho umenia, autorské čítania, tematizované prednášky a rozmanité tvorivé dielne. A to v troch historických budovách Stredoslovenskej galérie v centre Banskej Bystrice.

////////
Názov festivalu: Prvý človek bol umelec 3
Názov podujatia festivalu: Filmové premietanie v záhrade 2: Gauguin
Usporiadateľ: Stredoslovenská galéria
Miesto konania: záhrada Vily Dominika Skuteckého, Horná 55, Banská Bystrica
Termín: /štvrtok/ 23. august 2018 o 20.15 hod.

Vstup voľný.

Počas pikniku, rozprávky a premietania (od 14.00 do 22.00) môžete využiť zľavnené vstupné do Stálej expozície Dominika Skuteckého – len 0,50 eur! O 19.30 ponúkame v cene lístka lektorát k stálej expozícii s kurátorkou SSG.

Festival z verejných zdrojov podporil https://www.ssgbb.sk/program/festival_prvy-clovek-bol-umelec-3/" style="color: rgb(240, 78, 35); touch-action: manipulation;">Fond na podporu umenia.

Názov prímateľa
Stredoslovenská galéria

Celkový rozpočet:
3 710,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €