Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Prvý človek bol umelec_3_minulosť/súčasnosť

Krátky opis
Autorské čítanie finalistu ceny Anasoft litera 2018 za najlepšiu prozaickú knihu vydanú v uplynulom roku, ktoré organizujeme spolu s Anasoft litera tradične na jeseň vo Vile Dominika Skuteckého.
Fotogaléria
Názov podujatia
Autorské čítanie Anasoft litera 2018: Richard Pupala

Miesto konania / kraj
Banská Bystrica / Banská Bystrica

Termín konania
26.09.2018

Popis projektu

Pozývame na autorské čítanie Richarda Pupalu, finalistu tohtoročnej ceny Anasoft litera za najlepšiu prozaickú knihu vydanú v uplynulom roku.

Spoločne s Anasoft litera a Lierárnou baštou už tradične v Banskej Bystrici organizujeme jesenné autorské čítania s finalistami literárnej ceny za domácu prózu. V stredu 26. septembra 2018 o 17.00 hod. zavíta do Vily Dominika Skuteckého finalista Anasoft litera 2018 – Richard Pupala. Autorské čítanie z jeho knihy Čierny zošit bude moderátorsky sprevádzať Rado Sloboda.

Richard Pupala (1972, Veľký Krtíš) je absolventom žurnalistiky na FiFUK a scenáristiky na VŠMU v Bratislave. V roku 2007 zvíťazil v súťaži Poviedka. Momentálne pracuje na hranej filmovej dráme Pivnica a ako dramaturg sa podieľa na filmovej adaptácii dvoch svojich poviedok zo zbierky Návštevy. Bol finalistom ceny Anasoft litera v roku 2015. V roku 2017 napísal zbierku strašidelných minipoviedok Čierny zošit

Kniha poviedok nášho septembrového hosťa Richarda Pupalu Čierny zošit (http://www.marencin.sk/index.php?page=autori&autor=267&w=Richard_Pupala&kniha=522" style="color: rgb(240, 78, 35); touch-action: manipulation;">Marenčin PT, 2017) je o strašidelných príbehoch. V každom vzťahu a aj v tej zdanlivo najobyčajnejšej situácii sa občas objaví čosi, čo sa vymkne realite, zabehanému chodu vecí. Autor nepotrebuje spektakulárne kulisy ani efektné monštrá z cudzích galaxií, aby navodil atmosféru strachu či pocit ohrozenia. Čo sa stane, keď sa začnú zhmotňovať predstavy malého chlapca, ktorého fascinujú levy? Je nočný škriatok realitou, alebo len výplodom unavenej mysle mladej matky, ktorá nezvláda starostlivosť o svoje dieťa?

ANASOFT LITERA je najprestížnejšia literárna cena na Slovensku. Každoročne na jar vyhlasuje desať najlepších prozaických diel, ktoré vyšli v uplynulom roku. Vyberá ich odborná porota, ktorej zloženie sa každoročne mení. Laureáta/laureátka 13. ročníka ceny Anasoft litera a víťaz/víťazka Ceny čitateľov budú vyhlásení v stredu 19. septembra 2018. Viac info o Anasoft litera nájdete na http://www.marencin.sk/index.php?page=autori&autor=267&w=Richard_Pupala&kniha=522" style="color: rgb(240, 78, 35); touch-action: manipulation;">www.anasoftlitera.sk.

Autorské čítanie Anasoft litera je súčasťou festivalu Prvý človek bol umelec 3, ktorý od augusta do decembra 2018 ponúka rozmanitý sprievodný program vo všetkých budovách Stredoslovenskej galérie. Okrem výstav vizuálneho umenia pozývame návštevníkov na filmové premietania, autorské čítania, divadlo, či piknik, ďalej tematizované prednášky, rozmanité tvorivé dielne, komentované prehliadky a cvičenia v expozícii.

Tešíme sa na vašu návštevu!

 

Vstup  je voľný.

Názov prímateľa
Stredoslovenská galéria

Celkový rozpočet:
3 710,00 €

Výška podpory:
3 500,00 €