Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Zachovanie a ochrana tradičnej ľudovej kultúry a oživenie tradičných gemerských remesiel

Krátky opis
Zachovanie a ochrana gemerských remesiel v rámci organizovania rôznych akcií ako je aj Jesenný gastro festival. Počas podujatia, ktorý sa uskutoční v areáli Remeselníckeho domu, bude súťaž vo varení, kde sa budú variť predovšetkým gemerské jedlá. Od rána remeselníci združenia budú predávať svoje výrobky, a k dobrému jedlu bude hrať dobra muzika. Gastro festival je spojenie gastronómie a remeselníckych trhov. Cieľom je zvýšiť úroveň remeselníckych trhov v Krásnohorskej Dlhej Lúke.
Fotogaléria
Názov podujatia
Jesenný gastro festival

Miesto konania / kraj
Krásnohorská Dlhá Lúka / Rožňava

Termín konania
13.10.2018

Popis projektu

Obsahové zameranie projektu bolo vypracované tak, aby spĺňal všetky požiadavky gemerských remeselníkov. Cieľom podujatia je aj prehlbovanie profesionálnych a medziľudských vzťahov, organizovanie ďalších spoločných aktivít podporujúcich vzájomné spoznávanie, rozvoj tvorivosti, získavanie nových poznatkov a zručností. Naším cieľom je realizovať sériu aktivít, zameraných na zachovanie tradičnej ľudovej kultúry na Gemeri. V rámci Gastro festivalu budú priamo zapojené subjekty, ako sú: remeselníci zo združenia, prvovýrobcovia, gazdovia. Naším cieľom je realizovať sériu aktivít, zameraných na zachovanie tradičnej ľudovej kultúry na Gemeri. Gastro festival už aj v minulosti prilákalo 1500 návštevníkov. 

Názov prímateľa
Združenie gemerských remeselníkov - Gömöri Kézművesek Társulása

Celkový rozpočet:
12 000,00 €

Výška podpory:
10 000,00 €