Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Ako sa stať kozmonautom

Krátky opis
Program pri príležitosti Svetového kozmického týždňa. V doobedňajších hodinách od 2.10. do 10.10. 2018 a v piatok 5.10.2018 pre verejnosť.
Fotogaléria
Názov podujatia
Svetový kozmický týždeň

Miesto konania / kraj
Michalovce / Michalovce

Termín konania
02.10.2018 - 10.10.2018

Popis projektu

V priebehu uvedených dní majú možnosť školské skupiny absolvovať program podľa vlastného výberu, avšak v súvislosti s kozmonautikou.

Na výber majú témy vhodné tak pre malých ako aj pre deviatakov.

Napríklad: "Život kozmonauta"

                   "Cesta na Mars"

                   "Ako funguje raketa a ako raketoplán"

                   "Kozmonautika včera, dnes a zajtra"

                   "Vesmírna turistika"

Na základe vybratej témy absolvujú skupiny žiakov náučný program a následne aj pozorovanie Slnka v kupole hvezdárne. Na program je potrebné sa objednávať.

Avšak v piatok 5.10.2018 o 18:30 je pripravený program aj pre verejnosť. Vtedy máme pripravené rozprávanie o Ceste na Mars. Všetkých srdečne pozývame.

Názov prímateľa
Krajská hvezdáreň a Zemplínske kultúrne centrum

Celkový rozpočet:
2 875,00 €

Výška podpory:
1 500,00 €