Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

U nás taká obyčaj..., foklórne večery v Dome tradičnej kultúry Gemera v Rožňave

Krátky opis
U nás taká obyčaj..., folklórne večery v Dome tradičnej kultúry, prezentujú ľudové zvyky, obyčaje, remesla i kuchyňu horného Gemera.
Fotogaléria
Názov podujatia
U nás taká obyčaj ..., Polomskí regrúti

Miesto konania / kraj
Rožňava / Rožňava

Termín konania
26.09.2018

Popis projektu

Program:  Polomskí regrúti

Termín: 26. september 2018

Čas: 18:00 hod.

Miesto: Dom tradičnej kultúry Gemera v Rožňave

Gemerské osvetové stredisko (GOS) v Rožňave v septembri začína ďalšiu sériu Folklórnych večerov v Dome tradičnej kultúry Gemera „U nás taká obyčaj...“.  Otvorí ju folklórna skupina Dolina z Gemerskej Polomy, ktorá už dvadsať rokov uchováva a šíri miestne ľudové tradície, zvyky, piesne a tance. Úspešne prezentuje okres a región aj v najvyšších postupových súťažiach a festivaloch na Slovensku i v zahraničí. Aj v tomto roku úspešne postúpila do celoštátneho kola  súťaže folklórnych skupín Nositelia tradícií  s programom „Jormark“,  kde sa umiestnila v zlatom pásme.

„V stredu 26.9.2018 sa naši návštevníci v jej podaní zoznámia so zvykmi, ktoré v minulosti súviseli s odchodom na vojenčinu.  Kedysi to bola jedna najvýznamnejších udalostí v živote mládencov – mužov, a preto aj rozlúčka regrútov patrila medzi tie dôležité udalosti nielen v rodine, ale aj v celej dedine. Ako to bývalo v Gemerskej Polome sa dozvieme z programu a rozprávania členov folklórnej skupiny Dolina,“ doplnila Mária Ferenczová z Gemerského osvetového strediska.

"Podujatie sa uskutočňuje ako prvé zo série aktivít Gemerského osvetového strediska v rámci projektu "Osmičková jeseň v Košickom samosprávnom kraji". Až do novembra máme v Dome tradičnej kultúry Gemera  pripravené  podujatia venované zlomovým "osmičkovým" rokom v dejinách, ktoré formovali vzájomné česko-slovenské vzťahy," pozýva riaditeľka GOS Helena Novotná.

            Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

               Vstupné: 2€

 

Informácie: Gemerské osvetové stredisko, Betliarska č.8, Rožňava

Mária Ferenczová, ferenczova@gos.sk, 0915 884 135

 

Názov prímateľa
Gemerské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
3 850,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €