Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vzdelávanie v oblasti tradičnej kultúry a astronómie v KOS

Krátky opis
Pokračovanie jesenného vzdelávania mladých muzikantov z Nitrianskeho kraja počas 5-dňových tvorivých dielní pre detské a mládežnícke ľudové hudby.
Fotogaléria
Názov podujatia
Na našu nótu

Miesto konania / kraj
Prašice / Topoľčany

Termín konania
26.09.2018 - 30.09.2018

Popis projektu

V rekreačnej oblasti Duchonka sa stretnú 26. – 30. septembra 2018 mladí muzikanti ľudových hudieb z Nitrianskeho kraja vo veku od 12 do 17 rokov. Krajské osvetové stredisko v Nitre v spolupráci s Národným osvetovým centrom v Bratislave organizuje už IV. ročník hudobnej dielne detských a mládežníckych ľudových hudieb NA NAŠU NÓTU“. Venovať sa im budú skúsení lektori a vynikajúci hudobníci Milan Veróny, Erik Sitár, Ľubomír Gašpar, Marián Petráš, vrátane odborného garanta Michal Nogu z Národného osvetového centra v Bratislave. Účastníci budú cvičiť osobitne v jednotlivých nástrojových sekciách (husle, kontra, kontrabas, cimbal) a ku koncu dňa si mladí muzikanti zahrajú aj spoločne. Snahou lektorov bude, aby účastníci pochopili súvislosti v oblasti interpretácie ľudovej hudby, osvojili si herno-technické zručnosti, ale aby sa naučili aj spolupráci v kolektíve ľudovej hudby a pochopili princípy spoločnej hry. V posledný deň tvorivých dielní predvedú svojim rodičom a vedúcim za účasti lektorov čo sa naučili.


Mgr. Linda Štulajterová

Fatranská 3, 949 01 Nitra

037/653 25 44, 0911/540 022

linda.stulajterova@kosnr.sk

Názov prímateľa
Krajské osvetové stredisko v Nitre

Celkový rozpočet:
16 930,00 €

Výška podpory:
15 000,00 €