Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Číta celá rodina

Krátky opis
Knižnica pre mládež mesta Košice v rámci literárneho festivalu Číta celá rodina rozčíta až osemnásť základných škôl v Košiciach. Bohatý program festivalu tradičného a netradičného čítania určeného deťom a ich rodičom spestria takmer dve desiatky známych osobností literárnej scény.
Fotogaléria
Názov podujatia
Číta celá rodina

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
28.09.2018 - 29.09.2018

Popis projektu

Rovnako ako dejiny Slovenska (1918, 1938, 1948, 1968), podčiarknu magické osmičky aj projekt na podporu čítania v rodinách. Štartujeme 28. septembra a v roku 2018 pokračujeme ôsmym ročníkom tejto akcie. No a aby sme túto magickú osmičku podčiarkli, pozvali sme osemnásť hostí a zapojili osemnásť čítajúcich škôl. Nielen mágia osmičiek, ale aj mágia krásny detských kníh nám pomôže čítaním spojiť nielen deti, ale aj ich rodičov, starých rodičov či pedagógov. Program bude naozaj pestrý.  Po celodenných čítaniach v školách s literárnymi hosťami sa v piatkový podvečer, v pobočke LitPark, uskutoční tradičný literárny večer, ktorý odmoderuje Dado Nagy. Sobota bude rodinná, program je zostavený, tak aby sa zabavili všetci. Chýbať nebudú obľúbené divadielka, tvorivé dielne a napríklad aj taký workshop pre oteckov či zážitkové čítania. Podrobný program je zverejnený na webovej stránke knižnice. 

Názov prímateľa
Knižnica pre mládež mesta Košice

Celkový rozpočet:
7 940,00 €

Výška podpory:
7 500,00 €